Právě je ned zář 29, 2024 1:32 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2009 2:52 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Zdravím :-)
pokud o další auto :-)

Postnu tady galerii, najdete tam wire a dva takovy rendery s materialama :)
problém mě dělá jedna věc na kterou bych se chtěl zrovna zeptat a to je ta textura na zemi že bych potřeboval aby se opakovala a ne aby se mě tam rozplácla celá na ten plane... bude to jakási skalní plošina kde bude auto stát... prosil bych o radu nastavení té textury...

Ale hlavně bych potřeboval posoudit samotný auto kde jsem udělal chyby atd...

http://img36.imageshack.us/gal.php?g=wirefront.jpg
http://img142.imageshack.us/img142/1382/wheelb.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2009 10:08 pm 
Offline
..
..

Registrován: úte črc 28, 2009 5:40 pm
Příspěvky: 76
Me se to libi ale nemam co soudit s blenderem zacinam,takze muj nazor nebude objektivni.Rad bych se optal na ten chromovej naraznik.Docela by se mi hodilo takovej material vytvorit.No a s tim opakovanim textury je to v material buttons na panelu map output ale je dost mozny ze to de i jinak a nebo myslis neco jinyho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2009 11:25 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Jo Johny zkusim na to mrknout jinak stránka na materiýly ze který čerpám a je tam i ten chrom...
http://matrep.parastudios.de/index.php?p=7 :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2009 12:25 am 
Offline
..
..

Registrován: úte črc 28, 2009 5:40 pm
Příspěvky: 76
parada :emo17: ....dost uzitecnych matrosu,dik


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2009 1:05 am 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
Model auta samotnyho mas peknej, ale potrebujes originalnejsi scenu.. nebo aspon lepe propracovanou.. ta kterou sis udelal je priserna pokud to mam rici na rovinu. Pekna, ale trochu slozitejsi scena by byla nejaka na piscite ceste vedle lesa, auto muze klidne normalne jet.. aspon se rozlisis od ostatnich co delaji super mega hyper giga action zabery a odbydou je, protoze jsou tezsi nez si mysleli. Tady bych ale videl problem tvorbu lesa a zdetailneni cesticky (rostlinky, keriky, sutriky, aby to nevypadalo jako placka). Les bys mohl popripade udelat lehce rozmazany a nemusi pak ani byt 3d, ale staci fotka.. pokud se ti to dobre povede tak by to ani nemuselo moc bit do oci. Rozmazat to bude muzes pomoci DoF nebo v post processu. Pokud zvolis postprocess tak si scenu vyrenderuj do vrstev s alfou. Jak se to vsechno dela si uz ale zjisti sam :-).

Dobre textury na cestu a popr. na pozadi lesa a mraku najdes zde: http://www.cgtextures.com/ staci si udelat free account a mas na 24hodik 15mb limit (chudak to musel zavist kvuli bulk stahovani z proxy serveru :-(....)

Pokud bys chtel preci jen udelat scenu takhle na kameni tak se muzes inspirovat markem denkem:
http://www.sghi.info/GL/img/Some.Artwor ... .Denko.jpg
jak to dela zcasti ukazuje tu:
http://www.duber.tv/cs/maxcon-2008/sobo ... gy-series/

Podivej se na reference na pneumatiky takovych dzipu a zjistis, ze urcite nejsou takhle na krajich spicate a i disky by staly za to premodelovat.

PS: po tom, co si neco vyrenderujes nebo vysnapshotujes staci zmacknout F3 a ulozit si to na disk, nemusis print screenovat ;).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2009 1:28 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Alfisko ta scéna to vím že je příšerná to já si udělal jen tak kvůli tomu abych měl odraz na materiály bylo to prostě jen takovej náčrt scény :)
Ale, to jak si mě tady napsal mě přijde jako dobrej nápad takže to asi zkusím...
Na ty pneumatiky mrknu tahle se mě stejně moc nepovedla a ty disky si myslel udělat uplně jiný nebo že tam chyběj ty díry na šrouby?
PS:to ukládání dělám přes F3... přijde ti to v malý kvalitě ten render? je to rozlišeni jenom 800x600 aby to netrvalo moc dlouho :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 1:12 am 
Offline
..
..

Registrován: úte črc 28, 2009 5:40 pm
Příspěvky: 76
zajima me jak pokracujes v ty scene nechces ukazat alespon rozpracovanej render?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 1:20 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
No já se rozhod že ještě vylepšim samotný auto takže tam dodělávám ještě různý detaily atd...
A tu scénu mám pořád v hlavě rozleženou a přemejšlim jak na ni :)
A nemůžu pořád najit pořádnou fotku na pozadí ani na cgtextures :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 1:38 am 
Offline
..
..

Registrován: úte črc 28, 2009 5:40 pm
Příspěvky: 76
myslim ze mas auto dostatecne detailni....me napada ze dat kameru nejak k prednimu kolu,tak aby bylo videt cely auto a postavit ho proste na hromadu sutru.je to jednoduchy a myslim ze vysledek by nemusel bejt zlej


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 7:50 am 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
noob píše:
A nemůžu pořád najit pořádnou fotku na pozadí ani na cgtextures :(

Kdybys aspon rekl, jakou oblohu si predstavujes tak by ti tu nekdo mohl pomoci, ale takto te muzeme jen litovat :emo04:..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 10:00 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Johny tvůj nápad už mě taky napad ale nepřišlo mě to moc originální :)
Alfisko já spíš přemejšlim nad tvým nápadem jak si psal o průjezdu tím lesem :)
Obloha by tam snad asi bejt ani nemusela... zatim jsem práve našel jenom jednu texturu http://www.cgtextures.com/texview.php?i ... 1aae814474 ale prostě nevim jak to auto tam mám posadit a jak nastavit kameru...
Ale dneska ráno mě asi napadlo že si půjdu udělat fotku za barák do lesa máme tam takovou pěknou lesní cestu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 1:23 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Ale tak přikládám tady render jak jsem si zatim připravil scénku... ten plane co je pod autem by měla být v budoucnu cesta :)

http://img82.imageshack.us/img82/1318/n ... alesao.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 8:28 pm 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
Perspektiva hruza, takhle to nesmi zustat.. Vzdyt takhle by ti ta cesta sla z korun stromu dolu. Radeji si vyfot tu vasi cestu za barakem, pokud bude potreba tak tomu dej nejaky postpro a s tim pracuj.. takhle to nikdy realne vypadat nebude.

Taky uhel kamery bys mohl zvolit nejaky, ktery je vic originalni. Najdi si treba nekde nejaky normalni dzip nebo obycejne auto (ktere pro tebe bude v tu chvili dzipem) a to si zkus fotit z ruznych uhlu a stran a kdyz se ti nejaky pohled dost zalibi tak se na nej zamer a zkus ho vypilovat.

Kazdopadne neplati, ze kdyz na necem delas uz delsi dobu a stravil si s tim nejaky ten cas, tak to je zarucene nejlepsi napad/postup ktery sis mohl vybrat. Je potreba nekdy popremyslet nad tim vysledkem, ktery zatim mas, a pokud se ti nebude libit, tak ho bez primhoureni oka zahodit a zkusit zacit znovu. Dokud to delas z vlastniho zajmu, tak tuhle moznost mas.. potom uz mas deadline a ten te v tomhle muze dosti omezit, protoze prichazi dilema, zda-li neco zahodit, nebo se to radeji snazit vylepsit..
Takhle zahazovat casti prace, co se ti nepozdavaji je velmi dobry postup jak se neco naucit co nejlepe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: sob srp 29, 2009 10:59 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Ok díky za radu... zítra asi vyrazím něco nafotit :)
Tu kameru nad tou už jsem taky přemejšlel že jí změnim...
jinak už jsem si připravil kameny a vypadaj docela dobře.
Tenhle projekt jsem se rozhodnul dodělat takže ho asi zahazovat nebudu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nissan Frontier Navara
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2009 8:28 am 
Offline
..
..

Registrován: sob lis 01, 2008 12:00 pm
Příspěvky: 74
Bydliště: Písek
no, já nejsem zas nijak extra zkušenej modelář a materiály už vubec, ale aspoň ti to zkritizuju!!!! :P
pokud to chceš aspoň trochu podobný realu, na karoserii dej nodovej materiál! udělej nějakej pořádnej, tohle je hrůza, když takový materiály vidim ve svym archivu, musim se sobě smát.. ono možná neni ani tak zlej materiál, jako spíš model.. ten materiál působí moc kulatě, plastově.. zkus na modelu ostrý křivky udělat opravdu ostrý, hlavně řezy mezi dveřma a karoserií a hlavní lem na blatníku..
hlavně ten chrom je moc zářivej.. divnej..
ad gumy - viděl jsi někdy teréňák? sežeň si poklady třeba k Goodyear Wrangler AT/R a udělej tam je.. to co máš je moc jemnej vzorek, kterej mi připomíná radialky od Barumu na stodvácy ve většim rozměru.. zkus to, udělej je trochu kvalitnější, gumový prostě..
ad světla - proboha jak jsi to udělal? ty světla sou geniální! nauč mě to!
co se terénu týče - jesi to chceš mít v terénu tak to musí vypadat terénně! tohle je jak v salonu! doporučuju udělat si vlastní UV textury a trochu je umazat (Aspoň sprejem v malování :) ) aby to fakt vypadalo špinavě..

co se scény týče, máš terénní auto! perfektní do lesa! vymodeluj si lesní cestu s dírama, loužema, vysypanou keramikou atd, po stranách převisy a pangejty za nima, udělej kousek lesa pár stromů, keříků, nějaký pařezy a za to nafedruj plane texturu hlubokýho lesa.. pokud to dáš za pár objektů a dobře to zpracuješ, nebude znát přechod! vše je ale o nasvětlení! a tomu až tak nerozumim.. každopádně bude li textura v dostatečný dálce bude to ok.. myslím tim něco na způsob CMR 2..
pokud to chceš dokonalé, narvi něco na korbu, nevim, co tak asi vozej lesaři? na ten přední rám navaž pár řetězů, a nalep na to koule bahna, hlavně na gumy a místa, kterýma se snadno píchneš do bahna.. na okno si udělej UV texturu s alfou a okno udělej špinavý kromě míst kde to bude leštit stěrač..
a ať to máš komplet - mě to příde že máš jen pravej bok a místo levýho díru! ale fuj! udělej oba boky (použij Mirror modifier) a udělej náčrtek interieru a postavičku řidiče a dvou spolujezdců.. lehce víc zprůhledno okna, nebo eště víc a pak je umažeš.. a když ještě někdo přijde na to, jak udělat točící se kola a čístice lítajícího bahna za nima, budeš mít absolutně dokonalou akční scénu.. :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz