Právě je čtv bře 28, 2024 8:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2011 10:29 pm 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
tráva - vymodeluj, alebo shader.
voda - animovaná normal mapa, alebo shader
dážď - budeš generovať objekty (kvapky) nad kamerou/levelom.
lúče - shader

Ale mysli na to že blender ti nemusí takú scénu utiahnuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2011 4:24 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Dobrá hra sa dá ale so špičkovou grafikou zatial určite nie. BGE je skor engine urceny na skákačky, adventúry, prip nejake lahke zavody.
Zopar linkov s BGE:
http://www.youtube.com/user/Pr3DaToR15#p/u - ten ma celkom dobre veci v poslednom case
http://www.youtube.com/watch?v=pc9JWYuUa2o
http://www.youtube.com/watch?v=zI8NUWzIVC4 - da sa ten blend aj kdesi stiahnut ale pre normalne PC to nejde dobre, navyse ked tam mas tolko malo objektov, a ziadne ine veci ako logiku a fyziku, je to pomale.

Najlepsie riesenie je podla mna modelovat, texturovat v blenderi a potom exportovat a robit hru vo free UDK. Je to zadarmo, a je to rýchle a celkom aj pekné (no proste Unreal 3)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 10:48 am 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Viac menej súhlas.(až na to UDK, ja preferujem Unity3D).

Grafiku môžeš spraviť aj kvalitnú pokiaľ vieš GLSL shadery, alebo na to niekoho máš.
Dôkaz je tu: http://blenderartists.org/forum/showthr ... 8Shiny!%29

Blenderovské filtre nedoporučujem. Sú hrozne náročné na výkon a ani to blender nemá moc vychytané.

Tiež záleží na scéne, počet trianglov, veľkosti a množstve textúr, náročnosti scriptov a požaovanej svižnosti hry.

Predstava dobrej hry s dobrou grafikou. Každý má svoje kritéria na dobrú hru a grafiku.
Ja som presvedčený že v bge sa dá spraviť dobrá hra s dobrou grafikou.
Minimálne nejaká klikacia adventúra sa dá spraviť v pohode.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2011 9:27 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Unity vs UDK je podla mojho nazoru: Unity dobre pre menej narocne aplikacie, tvoja hra by tam mohla zapadat, avsak ma menej efektov a pre specialne efekty jako tiene je potrebne kupit licenciu, moznost portovania hier do Andriodu, prip do weboveho prehliadaca, Unreal3 engine(UDK) - pouzivane vo velkych hrach (viď Unreal3, Stranglehold, Aliens: Colonial Marines(podla trailerov to vyzera genialne),Bulletstorm, MassEffect 1,2,3, a vela vela dalsich), vela efektov, nenarocna fyzika,a grafika ale asi sa s tym bude tahsie robit ako s Unity a nepotrebujes ziadne licencie ak hra bude FREE, ak bude komercna hra tak su poplatky asi 25% ale az ked prekrocis hranicu nejakych par 1000 dolarov.

Byt tebou takasi siahnem po unity a keby ta robenie hier fakt bavilo a casom by si sa cosi naucil presiel by somna UDK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 11:47 am 
Offline
 ...
 ...

Registrován: ned kvě 27, 2007 6:15 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha
Tak ako ti radia chalani, použi pre vývoj hier niečo viac sofistikovanejšie ako je Blender Game Engine. Čítal som v iných príspevkoch, že dokonca používaš 2.49, tak to už vôbec nie, :bomb: . je to časovaná bomba, kedy narazíš na to, že sa už v BGE nepohneš dalej, aj keby si bol ten najlepší python scripter :)

Podľa otázok, ktoré sem dávaš vyzerá, že si na začiatku "vývojárskej kariery" :), preto by som ti odporučil dať nachvílu ruky preč od BGE aj keď sa postupne vylepšuje aj táto časť Blenderu. Z vlastných skúseností viem, že je lepšie začať na niečom kompaktnom, fungujúcom v širokom spektre, s velkou podporou jednak vývojového teamu tak aj užívateľov a to sú prave dva spomenuté enginy. A ak sa predsa nedáš odradiť od BGE, pýtaj sa hlavne na http://www.blenderartists.org/forum/ ... chodí tam predsa len viac užívateľov ako sem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 12:44 pm 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Dreamak píše:
2.49, tak to už vôbec nie

:shock:
To si snáď robíš srandu. 2.49b je jedna z najstabilnejších BGE verzií.

slavo97
Tiež sa mi zdá že s programovaním hier práve začínaš.
Dať si na začiatok cieľ urobiť hru na štýl final fantasy/wow a esšte k tomu v jednom z najlepších dostupných game engine-ov sa mi zdá nesplniteľný.
Skús najskôr spraviť zopár menších hier.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 2:11 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: ned kvě 27, 2007 6:15 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha
zgerbiak píše:
To si snáď robíš srandu. 2.49b je jedna z najstabilnejších BGE verzií.


Ja som nepovedal, že je nestabilná :-) ... Ja som tým okrem iného chcel povedal, že:
- je to verzia, ktorá už nie je podporovaná tzn. že žiadna z tých nových BGE feature, ktorá sa píše pre Blender 2.6(a vyššie) nebude v 2.49.
- je to verzia, ktorej Game Engine sa Game Enginom ani nazvať nedá, je to proste len taký nedodelanec... áno spravíš v tom hru, ale za aký čas a s akým výsledkom, BGE strašne obmedzuje pri designe...

Preto som napísal, nech dá nachvílu od toho ruky preč(alebo minimálne siahne aspoň po novejšej verzii).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 4:33 pm 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Musím proste oponovať.
Citace:
- je to verzia, ktorá už nie je podporovaná tzn. že žiadna z tých nových BGE feature, ktorá sa píše pre Blender 2.6(a vyššie) nebude v 2.49.

- Tento argument má nulovú hodnotu. Je samozrejmosťou že novšia verzia niečoho má v sebe veci, ktoré sa do staršej verzie už nedostanú. To máš všade, nie len BGE.
Na rozdiel od blenderu >=2.5, blender 2.49 je spätne kompatibilný a berie aj blend súbory a scripty zo starších verzií.
Citace:
je to verzia, ktorej Game Engine sa Game Enginom ani nazvať nedá

Na to sa snáď ani nič nedá povedať. BGE rozhodne je Game engine. Zaujímalo by ma čo si predstavuješ pod pojmom game engine a s akými si už pracoval.
Citace:
je to proste len taký nedodelanec

Skús mi konkrétne povedať čo má 2.49b nedorobené.
Ak si si nevšimol tak vcelku blender 2.5 a vyššie je nedorobenec.
Citace:
áno spravíš v tom hru, ale za aký čas a s akým výsledkom

To nezáleží ani tak na engine ako na ľuďoch čo hru robia.
Čo sa týka času, tak rýchlosť práce je ako pri každom klikaco-skriptovacom engine.
To že si vývojár vyberie engine vhodný pre malé nenáročné hry a chce v ňom spraviť GTA 5, nieje chyba toho engine-u.

Ak sa v niečom mýlim opravte ma prosím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pát říj 21, 2011 5:13 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
osobne si myslim ze slavo97 by mal PRAVE zacat s BGE, samozrejme nie ako s vyrobou toho rpg ale aby si osvojil zakladne techniky. Napr BGE je perfektny pre neprogramatora,a to vdaka Logic Bricks, ktore su lahko zrozumitelne. Nevyhodou je jeho fyzicka, logicka a aj graficka narocnost, sice od 2.5x sa to zlepsuje ale stale nemoze nahradit plnohodnotny engine ako ten spomionany Unreal3 engine. BGE nie je engine pre hry ktore vyrabaju velki developeri, skor je to taky "hobby" engine na hranie sa a experimentovanie. Pekne su tam napr moznosti textur a ich blendovanie, ale scenu s XYZ polygonmi tam proste na stabilnych aspon 30fps nedas
Edit:
Dreamak píše:
2.49, tak to už vôbec nie, :bomb: . je to časovaná bomba, kedy narazíš na to, že sa už v BGE nepohneš dalej


V BGE sa dalospravit ohladom skriptovania velmi vela veci, a kedze bol 2.49b najdlhsie pouzivany na BGE je zatial na nom najviac filtrov a addonov (neoficialnych ale dobrych) ako napr refraktivita a reflektivita s pouzitim normalmapy

slavo97: podporujem zgerbiaka ci kto to pisalhore, nesnaz sa spravit hned hru jak WoW, proste ju neurobis. Ani hudobnik coprvy krat skusa na klaviri ti nezahra hned nejakeho Mozzarta. Skus BGE, nauc sa vnom zakladne principy modelovania texturovania a skriptovania, sprav zopar minihier a potom chod doniecoho vacsieho. Akbudes robit nejaku velku hru, po pol roku ta to omrzi ako aj mna omrzelo...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: ned říj 23, 2011 11:19 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: ned kvě 27, 2007 6:15 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha
zgerbiak píše:
Musím proste oponovať.
Citace:
- je to verzia, ktorá už nie je podporovaná tzn. že žiadna z tých nových BGE feature, ktorá sa píše pre Blender 2.6(a vyššie) nebude v 2.49.

- Tento argument má nulovú hodnotu. Je samozrejmosťou že novšia verzia niečoho má v sebe veci, ktoré sa do staršej verzie už nedostanú. To máš všade, nie len BGE.
Na rozdiel od blenderu >=2.5, blender 2.49 je spätne kompatibilný a berie aj blend súbory a scripty zo starších verzií.

Tento argument má pre toto vlákno predsa len hodnotu, kedže slavo97 sa rozhoduje s akým enginom začať. Ohľadne kompatibility... je jasné, že 2.5 a vyššie nebude vedieť otvoriť staršie blend súbory keď má prekopané jadro a hlavne formát. A keď už niekto veľmi chce tak si ten svoj projekt proste prekope z 2.49 do 2.5 a vyššie. Ide to, skúsil som si to.

Citace:
Na to sa snáď ani nič nedá povedať. BGE rozhodne je Game engine. Zaujímalo by ma čo si predstavuješ pod pojmom game engine a s akými si už pracoval.

Citace:
Skús mi konkrétne povedať čo má 2.49b nedorobené. Ak si si nevšimol tak vcelku blender 2.5 a vyššie je nedorobenec.

Skúsim to nejak vysvetliť. To, že BGE má v názve "Game Engine" ešte neznamená, že je to plnohodnotný GE. Myslím si, že keby si sa chvílu pohral v jednom z vyššie spomenutých enginov, uričte by si si odpovedal aj sám.

Ja viem, na kopu vecí BGE funguje nádherne, rýchlo sa tam dá funkcionalita naprototypovať cez Logic Bricks(aj ked pri zložitejších veciach je to neskutočne neprehladné), dajú sa tam urobiť hry, ktoré povedzme zaújmu, ale fakt len malý počet ľudí. Dajú sa v tom urobiť úžasné TechDemá, ktorých napr. shadre sú šité bohužial iba na dané demo, takže keď ich chceš použiť pre svoju scénu bez znalosti GLSL s tým nepohneš. To sa ti u plnohodnotných GE nestane, kedže tie poskytujú sadu shaderov v základom balíku. Ja tiež stále používam BGE napr. na vizualizáciu načítania objektov z geodatabáz a povedzme, že to funguje, ale pri väčšom počte objektov, ktoré iné enginy hravo zvládnu, BGE jde do kytek... a teraz príde tá časť prečo si myslím, že BGE je neplnohodnotný a nedodelaný engine:
- je síce ušľachtilé, že tam Ideasman(aj keď až v roku 2009!!!) konečne doprogramoval tak základnú funkciu ako je uvoľnovanie nepoužívaných objektov z pamäte, ale bohužial podobná funkcia na uvoľnovanie textúr a materiálov tam už nie. To znamená, že som bol schopný si tam do skriptovať podporu vysokého počtu objektov(> 5mil.), ale bolo mi to prd platné, kedže všetky textúry použité na tomto počte objektov sa museli načítať pri štarte.
- v inom projekte som mal zase problém s veľkosťou textúr, chcel som to riešiť pomocou dds textúr, ktoré blender dokáže otvoriť a vykresliť v BGE, bohužial to je len nedodelek, keďže si ich musí najprv dekomprimovať, takže výhoda dds textúr je tým v BGE zabitá. Toto bolo fixnuté v GSoC Cucumber branchi pre Blender 2.6
- v dobe kedy sa hoodne "gejmí" a takisto podniká na internete, BGE chýba toľko omielaná a požadovaná možnosť publikovať/prezentovať svoje výtvory priamo vo web prehliadačoch. Rozhodne by to pomohlo zvýšeniu "atraktivity" enginu, keďže mnoho známych vrátane mňa práve pre absenciu tejto možnosti, BGE zavrhlo pre komerčné projekty, keďže zákazníkovi jedno skompilované exe z ďaleká nestačí, pretože dnes je "všetko" na internete.
- ďalší zo základných prvkov, ktorý v BGE vôbec nie je, je Antialiasing. Áno, v rámci množstva techdemo ukážok sa objavilo pár, ktoré toto riešilo pomocou shaderov, ale to nie je riešenie. Veľa nedostatkov sa v BGE pláta práve pomocou shaderov, lenže tým sa nerozumie každý a určite vývojári Blenderu majú záujem aby BGE bol použitý širokým spektrom užívateľov, nie len tým technicky zdatnejším. Takže nechápem čo tam tie otrasné kockaté hrany (v roku 2011!!!) ešte robia, keď kopa iných free & open source projektov(panda3D, Ogre3D) antialising dávno poskytujú.
Odpoviem si na to rovno sám... BGE v 2.49 používa natolko zastaralé technologie, že aj samotný vývojári jeho vývoj zarezali a radšej tam len plátali tie nedodelky.

Áno máš pravdu aj 2.6 je ešte nedorobená verzia ale aspoň s víziou, že vyššie spomenuté BGE nedostatky + animačný systém, AI pathfinding atd. tam konečne budú plnohodnotné(niektoré už sú) a to hlavne na úrovni jadra enginu a nie nejakých skriptovacích pozliepancov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 9:26 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Dreamak píše:
shadre sú šité bohužial iba na dané demo, takže keď ich chceš použiť pre svoju scénu bez znalosti GLSL s tým nepohneš. To sa ti u plnohodnotných GE nestane, kedže tie poskytujú sadu shaderov v základom balíku.

Samozrejme lenze tie enginy stály státisíce dolárov, blender GE je zadarmo, ma minimálnu podporu (finančnú), a navyse BGE nie je hlavnou časťou blenderu, ,tí programátori ktorí robia blender musia robit ovela viac roboty na inych castiach blenderu, nie len BGE; blender je hlavne nástroj, nie GE

Dreamak píše:
- v dobe kedy sa hoodne "gejmí" a takisto podniká na internete, BGE chýba toľko omielaná a požadovaná možnosť publikovať/prezentovať svoje výtvory priamo vo web prehliadačoch.

Existujú minimalne dve taketo pluginy pre prehliadače (raz ktosi aj tu daval ink na nejaku stranku). Jeden bežal priamo v prehladači, druhý (od Endreho Barratha(či jak sa volá), ktorý sa načítal v prehliadačia spustil fullscreen,takze netrebalo stahovat hru na disk)

Dreamak píše:
zákazníkovi jedno skompilované exe z ďaleká nestačí

AK myyslis to,ze sa da exečko rozkompilovať na zákl. blend súbor,pomoze toto http://blenderartists.org/forum/showthr ... Linux64%29

Tu je hra od toho EndrehoBarratha: http://deadcyborg.com/ , zahraj si ju!
+Nemožeš hovoriť že BGE nieje engine, zato že nezvláda vela textur a polygonov...skus narvať 100 000polys scénu do napr. half-life1(ja viem je to quake engine ale viac ako 70% enginu tam bolo prerobenych) ...a to bol perfektny engine! BGE je perfektny pre male hry ako som uz spominal predtym


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 10:47 am 
Offline
 ...
 ...

Registrován: ned kvě 27, 2007 6:15 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha
Paul 68 Rageous píše:
Samozrejme lenze tie enginy stály státisíce dolárov, blender GE je zadarmo, ma minimálnu podporu (finančnú), a navyse BGE nie je hlavnou časťou blenderu, ,tí programátori ktorí robia blender musia robit ovela viac roboty na inych castiach blenderu, nie len BGE; blender je hlavne nástroj, nie GE

Vývoj opensource/free aplikácii mi je jasný ale taká Panda3D, Ogre3D a iné sú na tom asi rovnako, teda žiadne státisice dolárov. Aj keď sú to skôr také hybridy, teda z časti GE ale viacmenej "grafické knihovny", ponúkajú toho rozhodne viac ako BGE. Máš pravdu, GE nie je priorita Blender foundation a to je jeden z dôvodov, prečo tam ešte dnes chýbajú tak základné prvky ako som už spomenul.

Citace:
Existujú minimalne dve taketo pluginy pre prehliadače (raz ktosi aj tu daval ink na nejaku stranku). Jeden bežal priamo v prehladači, druhý (od Endreho Barratha(či jak sa volá), ktorý sa načítal v prehliadačia spustil fullscreen,takze netrebalo stahovat hru na disk)

V dobe kedy som po nich pátral, bol schopný jedine Burster 3D, ale akonáhle som v ňom chcel použiť GLSLshading tak to proste nezvádol. Možno sa to za ten čas už doladilo.

Citace:
AK myyslis to,ze sa da exečko rozkompilovať na zákl. blend súbor,pomoze toto http://blenderartists.org/forum/showthr ... Linux64%29

Skôr som mal na mysli, že exe je problematické, ale to už vychádza z nedostatkov samotného BGE. Často sa mi stávalo, že na rôznych mašinách(hlavne grafických kartách) proste nefungovali materiály správne, a nedalo sa to nijak fixnúť.

Citace:
+Nemožeš hovoriť že BGE nieje engine, zato že nezvláda vela textur a polygonov...skus narvať 100 000polys scénu do napr. half-life1(ja viem je to quake engine ale viac ako 70% enginu tam bolo prerobenych) ...a to bol perfektny engine! BGE je perfektny pre male hry ako som uz spominal predtym

OK, opravím sa, BGE nie je plnohodnotný. Tu nejde o to koľko objektov a textúr narveš do scény, ide o to ako s nimi engine naloží, keď máš dobre fungujúci LODovací systém, object culling, streamovanie, už nemusíš riešiť(obrazne povedané) počet objektov/ textúr. BGE doteraz nemá poriadny LODovací systém, ktorý by umožnil robiť aspoň o trochu viac zložitejšie scény/modely. Tá "záplata" od Ideasmana proste nie je riešenie, je to len taká mini featurka na hranie sa po večeroch.

Aby som to uzavrel z mojej strany. Nemám fakt záujem kydať na BGE(stále ho používam aj ja), ale môj názor na to, že je to neplnohodnotný(vela základných feature tam nie je) engine sa nezmení tak skoro.

Slavo97, keď tak by som ti odporučil, stanoviť si pre začiatok jednoduchý cieľ - mini hra alebo prototypovať si nejakú funkcionalitu(fyzika,animácie atd), ktoré by si chcel mať vo svojom projekte.
Vyhraď si rovnaký čas na každý engine, porovnaj výsledky vs. čas/náročnosť a rozhodni sa :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2011 11:35 am 
Offline
...........
...........
Uživatelský avatar

Registrován: sob zář 18, 2004 4:13 pm
Příspěvky: 1898
Bydliště: Slovensko, Bratislava
Myslím že kameňom úrazu v tejto diskusii je rozdielne chápanie čo game engine je a čo nie.

Game engine je nástroj alebo súbor nástrojou, ktoré za vývojára riešia veľkú časť problematiky vývoja hry.
Toto BGE spĺňa.
Všetko ostatné spadá do kategórie "aký je ten GE kvalitný" a nie do "je to vôbec GE?".

Ako si spomenul antialiasing. Ogre3D a Panda3D ho možno majú, ale narozdiel od BGE im chýba jedna podstatná vec ako fyzika.

Či je BGE plnohonotný GE. To záleží na uhle pohľadu(definícia GE / kvalita v porovnaní s ostatnými GE).

Netvrdím že BGE je to najlepšie pre vývoj hier.
Sám som ho pred pár rokmi dal stranou lebo som už nemohol prekusnúť jeho nedostatky.

2.49 vs 2.5+

Pre začiatok s blenderovaním je podľa mňa 2.49 vhodnejší. Existuje množstvo tutoriálov na staršie verzie aplikovateľné aj na túto verziu.
Neskorší prechod na vyššiu verziu nieje až tak problematický(ak nerátam otvorenie starých .blend).
Novšie verzie blenderu sú stále vo vývoji a človek nevie ako to dopadne.

Čo si písal z hľadiska vnútorného fungovania BGE(práca s pamäťou atd.), priznám sa že doho sa nerozumiem.
V BGE sa nerozumiem mnohým veciam, nepoznám ani všetky senzory/actuatory, pretože čo si môžem nascriptovať, tak to aj nascriptujem.
Ak tu vystupujem ako niekto kto zjedol všetkú múdrosť sveta, tak to tak nieje.
Hodnotím BGE z pohľadu na moju prácu s ním. (rozhranie, logic bricks, scriptovanie, editácia scén).
Robím s ním už takmer 10 rokov a od vtedy vyskúšal každú verziu.
Vždy keď sa do bleneru pridávalo niečo nové/"prevratné", tak reálne sa to dalo použiť až o niekoľko ďalších verzii keď vyšla naozaj stabilná verzia.
Preto moja nedôvera k 2.5+ pretože so zmenami ešte neskončili a keď skončia, tak potom ešte chvíľu potrvá kým obrúsia všetky hrany.

Už to píšm tak dlho, že ani neviem už čo som chcel povedať a medzitým pribudli 2 nové príspevky :D.

V každom prípade má človek právo na vlastný názor.
Rád prediskutujem prečo je môj názor rozdielny a pokiaľ má ten ruhý rozumné argumenty tak si viem priznať chybu.

O tom či je lepší 2.49 alebo 2.5+ mi je v podstate jedno, každému vyhovuje niečo iné.
Mňa len vytočilo tvrdenie že blender game enigne ani nieje game engine, pretože iné GE majú toto a tamto.
To nieje pre mňa argument. Je to ako tvrdiť že telefón z 20-tich rokou minulého storočia nieje ani telefón, pretože neposiela sms-ky.

Tým to by som to asi uzavrel a zdravím všetkých prispievajúcich v tejto debate. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 3:25 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: ned kvě 27, 2007 6:15 pm
Příspěvky: 143
Bydliště: Praha
Dreamak píše:
- ďalší zo základných prvkov, ktorý v BGE vôbec nie je, je Antialiasing.


tak predsa to tam už len funguje, dnes som sa na vlastné oči presvedčil a vyzerá to proste božsky :banana:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pomoc s prostredím
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2012 4:05 pm 
Offline
 ...
 ...

Registrován: pon led 23, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 110
No pokud jsi do této doby nic nenaprogramoval, tak si klaď jen ty nejmenší cíle. Jinak tě to hodně rychle omrzí. Spoustu věcí se naučíš za hodně dlouho. (viz. koukni kolik autorů je v titulcích na konci hry)

Existuje vůbec nějaká hra v BGE , která se ujala a hraje se ?
Já třeba programoval ve Flashi různé hry, ale po čase jsem nenacházel smysl další tvorby, těch her je na internetu tuny.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz