Právě je čtv bře 28, 2024 9:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 8:48 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
Tak jsem ztrávil den a půl řešením PHP scriptu pro tabulku nejlepších výsledků.
PHP není má silná stránka, ale vypadá to že to funguje... tak už jen implementace do blenderu,ale to by neměl bejt moc velkej problém.

Tak že do konce týdne snad vyjde finální verze...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 12:37 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
Vytvořeny webové stránky hry. kde je tabulka 5ti nejlepších výsledků...

počkejte si do zítra a můžete soutěžit o nejvyžší skóre. :woot:

http://milikiller.ic.cz/mrakopis/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 6:13 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Stáhl jsem si B 2.49b a spustil hru a hra ne a ne zkončit...


Přílohy:
mrakopis.PNG
mrakopis.PNG [ 1.07 MiB | Zobrazeno 3253 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 7:07 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
kdyz by si cetl cele vlakno tak vzdy u verze pisu co je poteba jeste dodelat nez bude venku finalni verze, game over obrazovka je mezi vecma kytery chyby.

chyby proto,ze jsem ladil odesilani skore ktere tam bude hned jak prohrajes.

dneska vecer kdyz najdu cas tak snad dam na forum novou verzi ve ktere by uz melo jit prohrat a hlavne odeslat nahrane skore


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 7:11 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
Genom píše:
Stáhl jsem si B 2.49b a spustil hru a hra ne a ne zkončit...


jak si dokázal nahrát tak vysoký skóre? nejak jsem zatim nepocital ze by nekdo nahral vic nez 40 000


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 8:04 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Celé vlákno jsem četl...ale nějak mi to uniklo...sry
Citace:
jak si dokázal nahrát tak vysoký skóre? nejak jsem zatim nepocital ze by nekdo nahral vic nez 40 000

Taky mě potom boleli pěkně pazoury :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 9:02 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
Omlouvat se přece nemáš za co.. :D Jen jsem ti prostě chtěl vysvětlit proč se to chová tak jak se to chová... horší bude dopsat nějak automatický zvětšování obtížnosti, ani ve snu by mě nenapadlo že někdo zahraje tolik jako ty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 9:34 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
A co zvyšování rychlosti, nebo počtu v závislosti na dosaženém skóre?
Ikdyž už teď to bylo ke konce vcelku hardcore...

Dál bych měl návrh, zda by šlo po zadaní písmena změnit barvu písmena z černé na červenou a text do vypsání celého slova zanechat.
Též by se hodil abecední slovník, z kterého by skript vybíral náhodně slova, ale tak, aby se počáteční písmena střídaly, tedy tak, aby se nenačetlo několik slov, počínající stejným písmenem, nebo slovem (ikdyž né nutně by musela být odlišnost písmem, ale slovem určitě).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 08, 2011 11:09 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
Máš dobré nápady.. ale s jejich realizací bude asi problém...

Dnes jsem chtěl věnovat čas tomu odesílání skóre, ale nakonec jsem objevil dost zásadní chyby ve scriptu řešícím rychlost mraku.

První zísadní nedostatek byl že rychlost se nad 40 000 neměnila, to jsem vyřešil a nyní je rychlost mraků opravdu dynamická.
Potom jsem objevil zvlášntí chování a to že mrak s delším textem byl rychlejší než mrak s kratším textem. Což mělo fungovat zcela obráceně... Nakonec jsem ztrávil 3 hodiny laděním a debugováním... pakárna, jsem nakonec přepsal skoro půlku scriptů. Množství mraků je také dynamické a mění se. to už je ale starší featurka.

Co se týká tvých nápadů... s tím zvýrazněním to je rozhodně zajímavý nápad, ale blender nemá zrovna dobré nástroje pro práci s textem, tak že barva jde měnit jen textu jako celku... nevím o žádném způsobu jak to obejít.

Co se slovníků týče, podpora pro ně je ve hře již vestavěna a to taková že pokud hra najde externí slovník tak ho používá pokud nenajde tak používá interní slovník... Na slovníku zatím usilovně pracuji... připravuji opravdu obrovský slovník tak by snad slova neměla být tak často podobná..

A k tvému nápadu s abecedním řazením. a vyloučením stejných prvních písmen... zkusím na tom zapracovat... ale bude to zase obrovský zásah do fungujícího celku... ale já to zvládnu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 12:08 am 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Citace:
Potom jsem objevil zvlášntí chování a to že mrak s delším textem byl rychlejší než mrak s kratším textem

A já myslel, že to bylo účelně...vcelku mě to prudilo a občas (ke konci) se to nedalo stíhat
Citace:
blender nemá zrovna dobré nástroje pro práci s textem, tak že barva jde měnit jen textu jako celku... nevím o žádném způsobu jak to obejít

A co to řešit tak, že by se slovo rozsekalo na písmena? Ty ostatně sami po napsání mizí, tímto způsobem by to mohlo jít.
Citace:
Co se slovníků týče, podpora pro ně je ve hře již vestavěna a to taková že pokud hra najde externí slovník tak ho používá pokud nenajde tak používá interní slovník

Našel jsem ve skriptu jen zakomentovanou část, která pravděpodobně využívá externího slovníku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 9:59 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
No s tím externím slovníkem máš pravdu, ve verzi 44 co jsem dával na fórum to ještě nechodí, ale mám to tady připravené

viz
Kód:
# Generátor náhodného textu   
if own["start"] == 0:
   
   try:
      text_file = open("wordlist.txt", "r")
      lines = text_file.readlines()
      text_file.close()
      #print "Externi slovnik"
   except:
      lines =   ['a\n', 'abeceda\n', 'abonent\n', 'absence\n', 'absolutismus\n', 'absolvent\n', 'aby\n', 'aceton\n', 'acetyl\n', 'ach\n', 'adam\n', 'adaptabilita\n', 'adaptace\n', 'adept\n', 'administrace\n', 'adolf\n', 'adresa\n', 'afrika\n', 'afrodita\n', 'agenda\n', 'agent\n', 'ahoj\n', 'akademie\n', 'akce\n', 'akrobat\n', 'akt\n', 'akta\n', 'aktivace\n', 'album\n', 'ale\n', 'alkohol\n', 'amazonka\n', 'amor\n', 'ampule\n', 'amulet\n', 'anakonda\n', 'ananas\n', 'andel\n', 'anglie\n', 'antena\n', 'aplikace\n', 'aprobace\n', 'arabie\n', 'argentina\n', 'arzen\n', 'asanace\n', 'asfalt\n', 'asie\n', 'aspekt\n', 'aspik\n', 'astronom\n', 'atlantik\n', 'atlas\n', 'atlet\n', 'atol\n', 'atom\n', 'atrakce\n', 'audience\n', 'auto\n', 'autobazar\n', 'autobus\n', 'autogram\n', 'azbuka\n', 'bagr\n', 'bahamy\n', 'bahno\n', 'bakelit\n', 'balvan\n', 'bambus\n', 'banan\n', 'banda\n', 'bandita\n', 'banka\n', 'banket\n', 'bar\n', 'barabizna\n', 'barma\n', 'barman\n', 'barometr\n', 'baron\n', 'baronka\n', 'barva\n', 'basa\n', 'bazar\n', 'belgie\n', 'benefice\n', 'beran\n', 'berle\n', 'beroun\n', 'beton\n', 'bez\n', 'bezpecny\n', 'bezplatny\n', 'bible\n', 'bizuterie\n', 'blaho\n', 'blahobyt\n', 'blesk\n', 'blok\n', 'bobek\n', 'bobr\n', 'bod\n', 'boj\n', 'bok\n', 'bolest\n', 'bomba\n', 'bor\n', 'boty\n', 'box\n', 'bradavice\n', 'bratislava\n', 'bratr\n', 'brezen\n', 'brko\n', 'brontosaurus\n', 'bronz\n', 'broskev\n', 'brouk\n', 'broumov\n', 'bruska\n', 'brzda\n', 'budka\n', 'budova\n', 'buk\n', 'buldok\n', 'buldozer\n', 'burza\n', 'car\n', 'cedule\n', 'cejchovani\n', 'cela\n', 'celek\n', 'celkem\n', 'celnice\n', 'celta\n', 'cement\n', 'cena\n', 'centimetr\n', 'cenzura\n', 'chalupa\n', 'chameleon\n', 'chaos\n', 'charakter\n', 'chata\n', 'cheb\n', 'chirurg\n', 'chlad\n', 'chlapec\n', 'chleba\n', 'chlor\n', 'chmel\n', 'chmura\n', 'chodba\n', 'chovatel\n', 'chov\n', 'chyba\n', 'cibulce\n', 'cigareta\n', 'cihla\n', 'civilizace\n', 'ctitel\n', 'ctnost\n', 'cukr\n', 'cvok\n', 'cyklus\n', 'dadaismus\n', 'dalibor\n', 'daniela\n', 'dar\n', 'darovat\n', 'data\n', 'datum\n', 'david\n', 'dcera\n', 'defekt\n', 'dehet\n', 'delikt\n', 'demo\n', 'demonstrace\n', 'den\n', 'depo\n', 'deset\n', 'desetina\n', 'detail\n', 'detekce\n', 'detektiv\n', 'detektor\n', 'dezert\n', 'dialekt\n', 'dilema\n', 'diplomat\n', 'diskuse\n', 'divadlo\n', 'divoce\n', 'dlouho\n', 'dluh\n', 'dnes\n', 'doba\n', 'dobro\n', 'dobytek\n', 'docent\n', 'dodavatel\n', 'dohad\n', 'dohled\n', 'dohodnout\n', 'dojit\n', 'doklad\n', 'dokonalost\n', 'doktor\n', 'dokument\n', 'dolar\n', 'domluva\n', 'domov\n', 'donutit\n', 'dopad\n', 'doplavat\n', 'doplnit\n', 'doprava\n', 'dorostenec\n', 'dort\n', 'dosah\n', 'dosud\n', 'dotace\n', 'dotaz\n', 'dotek\n', 'doufat\n', 'dovolit\n', 'drak\n', 'dramatik\n', 'dravec\n', 'drn\n', 'drobnost\n', 'droga\n', 'druh\n', 'dub\n', 'duben\n', 'dudy\n', 'dunaj\n', 'dural\n', 'dusot\n', 'dva\n', 'editor\n', 'efekt\n', 'egypt\n', 'ekolog\n', 'ekonom\n', 'elegance\n', 'elektromagnet\n', 'element\n', 'embargo\n', 'emigrant\n', 'emil\n', 'energie\n', 'epicentrum\n', 'epocha\n', 'erb\n', 'eskorta\n', 'eso\n', 'etapa\n', 'etika\n', 'etna\n', 'eva\n', 'everest\n', 'evropa\n', 'evropan\n', 'fabrika\n', 'facka\n', 'fakta\n', 'faktor\n', 'faktura\n', 'fakulta\n', 'fanda\n', 'fandit\n', 'fantazie\n', 'farma\n', 'favorit\n', 'federace\n', 'ferda\n', 'ferdinand\n', 'fernet\n', 'fialka\n', 'fiat\n', 'figurka\n', 'filip\n', 'film\n', 'filosof\n', 'filtr\n', 'fix\n', 'fond\n', 'ford\n', 'forma\n', 'fosfor\n', 'fotka\n', 'fragment\n', 'frajer\n', 'frank\n', 'fronta\n', 'funkce\n', 'fyzika\n', 'gabriel\n', 'galaxie\n', 'gama\n', 'garda\n', 'gazela\n', 'gekon\n', 'gen\n', 'generace\n', 'geolog\n', 'geometrie\n', 'gesto\n', 'golem\n', 'golf\n', 'graf\n', 'grafika\n', 'gram\n', 'groteska\n', 'guma\n', 'gustav\n', 'gusto\n', 'had\n', 'hadice\n', 'hadr\n', 'halda\n', 'harmonie\n', 'hasit\n', 'havaj\n', 'havran\n', 'hejno\n', 'herec\n', 'herkules\n', 'heslo\n', 'historie\n', 'hlad\n', 'hladit\n', 'hladomor\n', 'hlas\n', 'hlasovat\n', 'hlava\n', 'hlodavec\n', 'hloupost\n', 'hluk\n', 'hmat\n', 'hmota\n', 'hmyz\n', 'hoch\n', 'hodina\n', 'hodit\n', 'hodnota\n', 'hokej\n', 'holub\n', 'honit\n', 'hora\n', 'horko\n', 'hormon\n', 'horor\n', 'hory\n', 'host\n', 'hotel\n', 'hotovo\n', 'houba\n', 'hovor\n', 'hra\n', 'hrad\n', 'hranice\n', 'hranol\n', 'hrana\n', 'hrdina\n', 'hrdlo\n', 'hrnec\n', 'hrobka\n', 'hrob\n', 'hrom\n', 'hromada\n', 'hrot\n', 'hrudka\n', 'hukot\n', 'humor\n', 'humus\n', 'husa\n', 'hybrid\n', 'hydrant\n', 'hydroxid\n', 'hynek\n', 'i\n', 'idea\n', 'identita\n', 'idol\n', 'igelit\n', 'ignorovat\n', 'ilustrace\n', 'iluze\n', 'imitace\n', 'import\n', 'improvizace\n', 'impuls\n', 'index\n', 'indukce\n', 'infarkt\n', 'inflace\n', 'infuze\n', 'injekce\n', 'inkoust\n', 'inovace\n', 'inspektor\n', 'instrukce\n', 'integrace\n', 'intel\n', 'intelekt\n', 'intenzita\n', 'intuice\n', 'invalida\n', 'invaze\n', 'irsko\n', 'ital\n', 'ivan\n', 'izolace\n', 'izotop\n', 'jablko\n', 'jadran\n', 'jahody\n', 'jalovice\n', 'jamka\n', 'jana\n', 'japonsko\n', 'jaro\n', 'javor\n', 'jazyk\n', 'jazz\n', 'jed\n', 'jednotka\n', 'jehla\n', 'jehlan\n', 'jelen\n', 'jetel\n', 'jev\n', 'jez\n', 'jezdec\n', 'jezero\n', 'jih\n', 'jihlava\n', 'jinak\n', 'jmenovka\n', 'jogurt\n', 'jsem\n', 'junior\n', 'kabaret\n', 'kabel\n', 'kabina\n', 'kachna\n', 'kajman\n', 'kaktus\n', 'kal\n', 'kalhoty\n', 'kamera\n', 'kamil\n', 'kapacita\n', 'kapat\n', 'kapitalismus\n', 'kapitola\n', 'kaplan\n', 'kapr\n', 'kapsa\n', 'karas\n', 'karate\n', 'karavana\n', 'karel\n', 'kat\n', 'katalog\n', 'katedra\n', 'kazeta\n', 'kdo\n', 'ke\n', 'kemp\n', 'keramika\n', 'kilobajt\n', 'kino\n', 'kladivo\n', 'kladka\n', 'kladkostroj\n', 'kladno\n', 'kladnost\n', 'klamat\n', 'klas\n', 'klasik\n', 'klec\n', 'klenot\n', 'kloub\n', 'klub\n', 'kluk\n', 'kmotr\n', 'kniha\n', 'knihomol\n', 'knihovna\n', 'knot\n', 'koberec\n', 'kodex\n', 'kohout\n', 'kojenec\n', 'kolaps\n', 'kolega\n', 'kolektiv\n', 'koleno\n', 'kolona\n', 'kombajn\n', 'koncert\n', 'koncovka\n', 'konec\n', 'konfekce\n', 'konflikt\n', 'kongres\n', 'konstanta\n', 'konstrukce\n', 'kontakt\n', 'konto\n', 'kontrola\n', 'konvoj\n', 'kopa\n', 'kopec\n', 'kos\n', 'kosa\n', 'kost']
      #print "Interni slovnik"

   rand_num = int(Rand(0, (len(lines)-1)))
   own["Text"] = str.lower(lines[rand_num])[:-1]
   
   
   own["lenght"] = len(own["Text"])
   
   #print own["Text"][:-1]
   own["start"] = 1


A tohle je slovník kterej oproti finální verzi je sotva setinovej... a externí slovník s diakritikou je snad 1000x větší.


S tím rozsekáním textu by to asi šlo, zkusím na to juknout, ale nevím jestli to do hry dám, je to opravdu kopec práce, navíc v tom textu jsou i ipo animace a to by bylo celé ještě složitější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 4:14 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
Obrázek Obrázek

Tak první testovací verze

http://www.uloz.to/8243265/runtime-zip

Ještě neobsahuje finální slovník. ale můžete si k tomu vytvořit vlastní stačí když k tomu .exe dáte soubor wordlist.txt a naplníte ho slovy tak aby každé slovo bylo na sólo řádku třeba

Kód:
a
abeceda
abonent
absence
absolutismus
absolvent
aby
aceton
acetyl
ach
adam


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 5:21 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 10, 2009 12:38 am
Příspěvky: 313
Tak to byl vážně "záhul". Jinak super hra. Moc se mi to líbí, pokud bude možnost sdílet skore na netu, bude to ještě lepší!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 5:35 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 01, 2004 10:03 am
Příspěvky: 526
Bydliště: Most
Ta možnost tam je... ale asi nemáš python 2.6

Pokud by jsi ho měl korektně nainstalovanej tak by se ti to score samo přesunulo na obrazovku s odesíláním

Tak jsem ti to score dopsal :D a sorry že jsem ti o tom pythonu zapoměl napsat
http://milikiller.ic.cz/mrakopis/


Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 7:20 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 10, 2009 12:38 am
Příspěvky: 313
No, asi bych se měl přiznat, moje skore nebylo až tak férově dosažené.... Ikdyž, jak se to vezme... . Ale pravděpodobně by se to vysoudilo, jako cheat-ování :oops: . Využil jsem slabostí programu, k dosažení abnormálního skore.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz