Právě je čtv bře 28, 2024 12:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 9:27 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
No, tak je tu pokus o další auto v pořadí druhý :)
je to u mě řekl bych oprotu prvnímu dost velký skok, napište mi k tomu kde mám chyby atd.
a pokud někdo máte tutor na kola včetně pneumatik prosil bych link :)

http://img37.imageshack.us/img37/553/evoskeletfront.jpg
http://img199.imageshack.us/img199/8031 ... etback.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/2999/wire.png


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 9:30 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
ta síť... nenene.. takle to nepůjde :-(
zkoušels tutoriály?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 9:33 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
zkoušel ale ve většině z nich mě nějak nevyhovuje nebo mě přijde že ten kdo ten tutor dělal to asi tak moc neumí nebo vždycky něco :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 9:43 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Jako není to úplně špatné.. ale ta síť je prostě vedená hrozně nečistě..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 9:48 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
jako vim že ta síť neni nic moc, při tvorbě jsem totiž přišel na pár věcí když jsem tady koukal na wipy aut (hlavně bumpových :-D ) takže mě tam chyběly důležitý lajny atd. tak jsem to tam potom tak nějak dodělal takže jsou tam místama trojúhelníky a ta síť je rozhozená taky je to tím že blueprinty hlavně v těch přechodech třeba z blatníku na přední nárazník tam prostě nesedí ale myslim si že to nebude sedět nikdy protože je tam prostě ohyb... takže jsem tak nějak improvizoval aby to vypadalo co nejlíp...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 11:20 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
na bluepúrinty se nemuzues nikdy spolehnout, od toho mas referencni fota, nejsem si presne jist jakou evoluci si modeloval ale predpokladam ze devatou ci osmou (jsou si hodne podobne) :-)
jelikoz pises ze chces kritiku tak ti to rozeberu v bodech :wink:

zadek:
tak ze linie co ti jde prez cele auto tam neni (ac muze byt na bleprintu) tak nejde prez cely bok vzdy zasahuje jen do dveri ale nejde prez cely bok, dale mas spatne rozvrzenou sit okolo blatniku, sit ma jit po tvaru, pokud je tvar pulkruhovy musis tak rozvrhnout sit :wink: tudis jedna mala linka nestaci hned jak si ji udelal tak si pak celou koncepci zazdil tim ze si to vytahl nahoru a do strany ale by si to udelal do stracena plynuly prechod to tam nevidim, melo by to to rozvrzeni pokracovat az na dvere a ty pak nasledne z daneho tvaru vyriznes :wink:
zadni sloupek sice nedela moc bordel z tohodle pohledu ale urcita kdybych trochu zarotoval hned se objevi nerovnosti ktere zkazi cely vzhled, ty linky co ti jdou z blatniku by meli pokracovat po celem tom sloupku az dopredu, nerikam vsechny ale minimalne dve ano a ty zbyle by se meli plynule na tom sloupku stratit, dale zadni spoiler ac se to nezda tak je hodne spatny, spolehas moc na subsurf to neni moc dobra varianta poznas az bude mit promodelovany model a budes dal delat dalsi detaily a s modelems e nepohnes protoze bude moc fejsu ve scene diky subsurfu a ty kdyz ho vypnes nenadefinujes spravne tvar, tudis by to chtelo pridat svisle radi vertexu aby si lepe urci miru zaobleni

prostredni cast (bok a strecha):
no je pekny jak si krasne udelal dvere ale mas na nich zase spatne zakladni tvar (zminovana linka ktera na aute neni) dale je dobre udrzovat sit rovnomerne zahustenou a prave tady na dverich by si se mel spolehnout spis na ten subsurf jak na hlavnich castech auta mam na mysli oblast klicek, jasne minimalne 6 uhelnik ale todle co vidim je sila (ale kazdy si tim prosel), kdyz chces udelat ostrejsi prechod (hranu) pridas dalsi radu vertechu po obvodu a nedavas tam trojhuhelniky :wink: dale rovnomernost znamena ze nemas mit hluchy mista na modelu tim mam na mysli rovna plocha bez svislych rad vertexu a pak hafo linke od klicek (pokud delas low poly je to neco jineho) to neni dobre :wink: napriklad subsurf reaguje pak neumerne

predek:
predni napojeni sloupku neni domyslene, mel jsi tam dat jeste jednu radu vertexu ktera by sla az dolu k prahu nez takovym patvarem, blatnik neni spatne vyresen v horni casti ale mas tam zmed prebitecnych vertexu, vzdy staci pridavat linky po obvodu tvaru, pokud ma vyrez na svetlo tar C tak tam taky takhle pridej dalsi linku nez to tam takhle bastli, opet mas jako u zadniho blatniku spatne vedenou sit a malo definovanou hodilo by se vic hran aby se mel jak definovat tvar a ted nemyslim v tom oblouku ale podel nej , predni plast je mistama zase prehusteny a jsou tam zbytecne rady vertexu navic plus spatne zakoncene hrany :wink: je zajimavy jak si se na zadni plast vykaslal a udelal si ho s tak malo rad ale na prednim ses uplne vyradil, misto na znak (tri diamanty) je prehustene dalo by se to udelat s min casti dal spodek k pulkruhovemu vyrezu na kolo je malo definovan zaslouzil by si jeste jednu radu vertexu aby si mohl udelat lip tvar takhle tam je zbytecne rovna plocha jen sprohybana (a ta tam neni) :wink: na kapotu moc nevidim ale odhaduji ze tam mistama bude stejny bastl jako v tom zakonceni toho blatniku

tak ted prosim nebud nastvany ze sem ti sprdnul tvoje auto, vym jake to je kdyz na necem delas a vym jak tezke to je bud buds rad a z meho textu si vemes ponauceni a nebo jako nekteri budes nastvany je to tva volba napsal sem ti jen realitu jaka je :wink: kdyz jsem zacinal nebyl jsem na tom o nic lip

pridam ti sem jeste obecny pravidla:
blueprint vyuzivej na zakladni proporce nedelej podle nich detaily a zaklad je si dobre blueprint napozicovat
na detaily pouzivej reference tim nemyslim ze si najdes jednu fotku a to bude vse ale ze si najdes detaily z vicero uhlu (tak prijdes i na to ze nektere veci co jsou na blueprintu na dane veci nejsou v realu) cim vic muzes referenci mit tim lepe a tim vice muzes nastudovat
trojuhelnik neni spatny kdyz vis kde si ho muzes dovolit, obecne hoodne obecne plati ze nevadi na rovne plose a nebo v extremnim ohybu (zahuestene hrane) ale neplati to pri veskerem modelovani!!!!!
dal je dobra obcas ocihnout fora jak kdo modeluje neni hanba se podivat na wir nekoho kdo jiz neco podobneho udelal pokud na to nemas zkusenosti :wink:

jinak na druhe auto OK ale zajimalo by me spis jak si chytl proporce (screen s blueprintama front top atd)

jinak kde hledat reference:
hlavni je naucit se pouzivat GOOGLE tam je vse co potrebujes
ale tady toho je taky dost http://www.netcarshow.com/mitsubishi/20 ... n_viii_mr/

dal vzdy se vyplati prohledat kvalitnejsi fora kvuli modelum www.cgtalk.com www.cg-cars.com www.smcars.net a dalsi, najdes tam wir k ujasneni si treba tvych predstav ci neceho dalsiho no a pak nezavrhovat kritiku kvalitni a nekvalitni, jinak uceny z nebe nespadl studuj a zkousej zatim mas naslapnuto spravnou cestou

PS: pokud jsou chyby v textu nekoukejte na nejsme v hodine cestiny :lol: :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 1:04 am 
Offline
......
......
Uživatelský avatar

Registrován: pon čer 05, 2006 8:34 pm
Příspěvky: 909
Bydliště: Liberec
Podle me idealni model do hry.. ale jinak na highpoly ma sit trojuhelniky na spatnych mistech. Lancer je pekny auto :P.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 9:49 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Bumpkine, díky za tak obsáhlou kritiku :emo17: :-)
asi mrknu na ty fora atd. jak si tady linkoval a zkusil bych to auto ještě doladit pokud by to šlo, myslíš že tam nějaký ty lajny půjdou dodělat jak jsi psal?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 7:09 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
noob: ahoj, mile rad poradim :wink: apomuzu
tak ted k tve otazce, myslim ze te moc nepotesim, na tomto modelu se jiz nevyplati nic delat (ac jde vzdy vse opravit) ale ty jakosto zacinajci modelar aut nemas zatim takove povedomi o tom jak mas vest sit, zaklad kterym by si se mel ridit je KVANTYTA to znamena cim vic pokusu o aut budes mit tim to vic chtnes do ruky a tim ty auta budou vypadat lip tudis bud zacni znovu a podle rad a nebo jdi na jine auto :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lancer evolution
PříspěvekNapsal: pon črc 06, 2009 12:16 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 27, 2009 2:27 pm
Příspěvky: 567
Ok, zkusim něco novýho protože bych se rád naučil modelovat z několika osobních důvodů :-)
Budu chvíly hledat inspiraci na nějaký auto který by mě bavilo modelovat, zkouknu ty forka a musim si vzít na chvíly dovolenou ve WoWku :-)
Až budu mít teda nějakou další prácičku rozjetou tak to sem plácnu a doufám že už to bude lepší :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz