Právě je čtv bře 28, 2024 11:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 7:15 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
V poslední době jsou zase přívalové lijáky, hic střídá chladno a jak už to bývá, k létu patří i bouřky a k bouřce blesky...

Nedávno to jeden blesk švihnul nedaleko mého bydliště -> v tom okamžiku zhaslo pět počítačů a mezi nimi byl i můj...

Tak dlouho jsem se chystal pořídit si přepěťovou ochranu (dobrovolně) až jsem si ji musel pořídit (spíše z obav)... Blesk kterej to švihnul do kilometr a půl vzdálené stodoly (která lehla popelem), která navíc stála poblíž el. vedení, způsobil v el. vedení přepětí, které mi vypálilo zdroj (Xilence), síťovou kartu (integrovanou na MB) a grafickou kartu (GF 7600 GS)...a to jsem měl štěstí že toho neodešlo víc...

Tím chci říct, že je lepší tu přepěťovou ochranu u PC mít...Přes 10 let co užívám PC se mi nic s nima nestalo a to i v bouřce, když se vypla elektrika (jen vyjímečně PC vypínám)...až teď...

Při nákupu náhradních dílu jsem si musel udělat i radost a pořídil jsem si 1TB HDD Samsung...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 10:03 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 26, 2007 8:23 pm
Příspěvky: 399
Jn ty bourky stojej za prd vzdy kdyz se to zacne blizit tak raci komp taham ze zdi. a taky opet uhodilo do internetovyho vysilac dele nez den sem byl bez netu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: sob črc 04, 2009 11:36 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Genom: na todle kazdy musi prijit sam :-D ja uz takhle jedu dva roky, kdyz sem si poridil todle PC co ted mam, bylo doma sotva 6 dnu a odeslo do kelu cele, ale prapodivnym zpusobem, vse fungovalo ale nic se nedelo az kdyzs em zacal testovat v zatezi tak vse padalo a to i kdyz sem testoval komponenty na jine sestave :lol: tak ze tehdy byla cela investyce za 6 dnu v haji..... od te doby mam predpetovou ochranu, porizovaci cena takove p*** je max 300kc na jednu zasuvku a bohate to staci :-) je ale lepsi kupvat rovnou prodluzky s predpetovkou :-) jinak dnes na to nedam dopustit beru vsude ssebou :wink: :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 12:05 am 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Bumpkin: Já mám přepěťovku asi za 800,- zn. Belkin...má to 7 zásuvek, ochranu ethernetu a telefoní linky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 1:43 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
to si sahl po tom nejlepsim co je dneska na trhu :wink: v cr aspon, tehdy sem jeste byl ve skole a moc many sem nemel a kort kdyz sem strkal penize znovu do PC :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: ned črc 05, 2009 10:49 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Ještě že máme přepětovou ochranu na každé zásuvce už od stavby :emo17:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2009 10:49 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pát zář 19, 2008 11:11 am
Příspěvky: 1144
Bydliště: Praha
Mame doma super mikrovlnku ktora sa raz za cas rozhodne zhodit istic. Ked som si asi pred polrokom vyskladal novy comp na Vistach64 a urobila to mikrovlnka prvykrat. Hned na druhy den som si objednal rovno zalozak s ochranou. Mna totiz najviac stvalo jak sa Vista po pade hrozne dlho riesila s kontrolou mirror zvazku 320GB. Od vtedy to mikrovlnka uz parkrat urobila a si tak maximalne popipam na chvilku a idem dalej. :) Blesk zatial neudrel ale hadam to vydrzi tiez :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2009 10:43 am 
Offline
..
..

Registrován: sob črc 04, 2009 6:35 pm
Příspěvky: 57
Bydliště: Poprad
môže búrka a blesk poškodiť PC aj keď je vypnutý?


a mne pred nedavnom v burke čo boli nejake výpadky prúdu uplne zhodilo cely windows len zaťial :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2009 12:36 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Nitramdrol: ano muze, ale jen v pripade ze ti do baraku uhodi bleska a ty mas PC pripojeno do zasuvky, pak muzes pocitat s tim ze veskere spotrebice co v tu chvili byli pripojeny do zasuvky shori (nerikam ze uplne vsechny ale vetsina urcite) :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 2:52 am 
Offline
......
......

Registrován: pát říj 05, 2007 6:32 pm
Příspěvky: 919
jedno malé bezvýznamné plus notebooku... pokiaľ viem v takom prípade mu to odpáli len adaptér (aj keď posledný mi zrazu zasyčal a čakať dva dni počas skúškového na nový bolo riadne o držku). Každopádne u nás posledné tri dni vypadáva elektrina ako na bežiacom páse a brat na desktope už má riadne nervy. Ja si to všimnem až keď začne nadávať :) :emo35:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 9:00 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Antharon: no to je sice pekny ale ty chytrejsi si poridili k PC UPSku :-D :-D (bohuzel se mezi ne jeste neradim) :-( :-D :-D :-D :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: pon srp 03, 2009 9:38 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Bumpkin: mno nebo alespoň přpěťovou ochranu... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 2:02 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Ohledně ochrany přepětí a UPS vedou věci od APCčka. Pokud nechci investovat do UPS tak do téhle přepěťovky určitě http://www.zbozi.cz/p310947-apc-surgear ... sVU&r=hint

Cena okolo 250,-, dáte za ní prodlužku "psa" a máte trošku klidnější svědomí, dokonce k ní dostanete záruku, která platí pro všechno zapojené za ní, že když vám to odejde (a tedy přepěťovka nepomůže), tak vám to vše proplatí. Což je supr věc.

U kamaráda švihlo asi 1km vzdálené trafačky a nepomohl jim ani hromosvod, ani přepěťovky hned u přívodu za jističi, ani přepěťovka jak belkin tak apc ani pořádná revize elektriky. Takže vytahat všechny dráty (včetně ethernetu) z PC se při bouřce určitě vyplatí ;)

To že odcházejí Wifi zařízení na střeše je taky běžný, hlavně na vesnicích to měníme skoro po každý bouřce a je celkem jedno jak je uzemněno, odchází citlivé wifi karty uvnitř...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 2:05 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Johny_F píše:
No a co kdyz ma dum hromosvod? A taky kazdy dum ma prece v rozvodove skrini jistice, ktere musi taky neco pobrat, takze do samotne zasuvky uz se dostane minimum, neni to tak? Ja sice mam prepetovou zasuvku ale do PC mam stejne zavedeny kabel z anteny ze strechy, takze by mi to asi bylo na prd :-D


Jističe jsou furt "pomalé" co se týče bouřky apod., bohužel ani proudový chránič v tomhle moc nepomůže. Bouřka je svině a radím při bouřce vypojit i kabel z technologie na střeše.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hromy, Blesky = problémy
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 2:08 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 16, 2009 7:33 pm
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha
Kdyby se někdo ptal, tak sá mám tuhle celkem levnou:
APC UPS Cyberfort 550VA


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz