Právě je sob zář 28, 2024 10:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 9:18 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
2Kapo: Já myslím že doprava od nás na slovensko by stála víc než to piáno :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 10:13 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 09, 2007 6:31 pm
Příspěvky: 1096
Kapo píše:
vacik: dik za typ, to s tym strenght som ani nevedel :oops:

ja taky ne, dokud tu o tom bumpkin nenapsal :) kdyz jsou vsude textury, staci 5 samplu, maxDist : 1, FallOff Strength 2 a vypada to jako 10 samplu :D (mozna i vic..ale kdyz sou vsude textury, tak myslim, ze to je pouzitelnejsi vzhledem k rendertimu, nez 32 samplu :) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 11:17 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Kapo píše:
maraCZ: http://www.muzikservis.cz/shop/product/1829

tu som nasiel na nete...taku mame v skole...uplne obycajna stolicka...ale ok, zmenim hrubku, lebo je fakt hruba...(ta v skole sa ale zlomila :lol: - neviem preco...)

Stolička, na kterou odkazuješ má vzdálenost mezi protějšíma nožičkamka přibližně stejnou jako je průměr sedátka. Na tom tvém renderu je skoro poloviční (a nezdá se mi, že by to byla perspektivní zkratka)...
Kapo píše:
inak dost na mna zaposobila veta "v životě jsem takovou neviděl (což neznamená, že taková neexistuje)" ako nechcem rypat, ale to by znamenalo ze si videl kazdu stolicku na svete :lol: alebo si si aspon isty ze si to videl

Ta věta měla znamenat asi tolik, že ta stolička vypadá, jako by ji vyrobil Homer Simpson a že mi svými rozměry nepřipomíná žádnou stoličku, kterou jsem kdy viděl. Jelikož hraju na bicí a celkem často sedím právě na klavírních stoličkách, udivilo mě, že by někdo mohl mít na pohled tak vratkou stoličku. Určitě jsem nechtěl říct, že jsem viděl všechny stoličky na světě a myslím, že to ani z té věty nelze vyrozumět. :?:

Neber ty mé příspěvky nějak zle. Jen se snažím poukázat na to, co by mohlo být na té scéně špatně, protože na mě už při prvním pohledu působila nepřirozeně. Docela dlouho jsem podle fotek hledal chyby, které jsou sice jen drobné, ale přesto v divákovi vzbuzují neklid. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2009 11:20 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
ale samozrejme, ja ti dakujem za postrehy...budem sa snazit vyhoviet kazdemu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 12:04 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
inak si pisal, ze sirka A4 je 1 a pol oktavy...ale ono je to nejako ze C-E...a sedi mi to...no skusim este premerat, ale nie som si isty...ale to s tou stolickou mas pravdu, uz to vylepsim, neboj...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 8:26 am 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
klik

uz fakt robim na detailoch slubujem...taketo by malo byt uz finalne rozvrhnutie sceny... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 1:41 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Kapo píše:
inak si pisal, ze sirka A4 je 1 a pol oktavy...ale ono je to nejako ze C-E...a sedi mi to...no skusim este premerat, ale nie som si isty...ale to s tou stolickou mas pravdu, uz to vylepsim, neboj...


To s tou jednou a půl oktávy jsem to krapet přehnal - vycházel jsem z nějaké zvláštní fotky, nicméně to pořád nemění nic na tom, že ty papíry jsou příliš malé. Na této fotce je celkem dobře vidět, jak je velký dvojlist (pravděpodobně o něco větší než a4) oproti klapkám.

Jinak ty proporce jsou pořád špatně. Z fotek se těžko určují přesné rozměry, ale pokud máš přístup k nějakému pianinu, ke stoličce a notám, vřele doporučuji vzít metr a všechny rozměry si přeměřit...


Přílohy:
cimg5129-rose-on-music-book-on-piano-q85-500x375.jpg
cimg5129-rose-on-music-book-on-piano-q85-500x375.jpg [ 66.95 KiB | Zobrazeno 629 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 5:33 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
inak...ty vies co je to oktava? :wink: C-c...a1-a2...b3-b4...atd...ale to co ty postujes ked si predstavis ,ze tie papiere narovnas, dostanes mozno b1-cis2...

ale ok papiere necham tak...

dnes som bol na kridle, no ja sa tak vzijem do hudby a tolko hram, ze si na nejaky blender hned nespomeniem...niekto by musel prist a poklepat ma po pleci ze "meraj"!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 5:53 pm 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
Kapo píše:
inak...ty vies co je to oktava? :wink: C-c...a1-a2...b3-b4...atd...ale to co ty postujes ked si predstavis ,ze tie papiere narovnas, dostanes mozno b1-cis2...

spíš cis3, ne? b1-cis2 je, pokud vím, nějaká malá tercie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 5:57 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
maraCZ píše:
Kapo píše:
inak...ty vies co je to oktava? :wink: C-c...a1-a2...b3-b4...atd...ale to co ty postujes ked si predstavis ,ze tie papiere narovnas, dostanes mozno b1-cis2...

spíš cis3, ne? b1-cis2 je, pokud vím, nějaká malá tercie...

pardon preklep...cize mala tercia cez oktavu...hm to mame...b...es...b dur...od b po cis3 je to...zvacsena nona :lol: (lebo sak mas oktavu cistu ako b-b, nonu VELKU ako b-c a b cis bude asi zvacsena...ale nie som si isty...)

no proste mam tie papiere zle...

a myslis ze to bude velmi blbe ked ich tak necham?

aky mas nazor na vazu?

cierne klavesy mam predlzit asi tak, aby boli do 2/3 bielych?

*btw asi vies kam robim ten klavir...teda ja neviem, az na tie muchy sa to MNE OSOBNE paci...ja z toho nemam zly pocit, myslis ze to do terminu stihnem?


Přílohy:
klavir.JPG
klavir.JPG [ 34.24 KiB | Zobrazeno 584 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 6:46 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
znova sa to renderuje, s upravenymi ciernymi klavesami (ako som poslal obrazok...snad je to uz dobre), s upravenymi velkostami not

co som kontroloval, tak rozpatie noziciek stolicky je skoro presne priemer sedatka...problem asi bol inde...upravil som perspektivu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 7:44 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
tu je vysledok...

btw vacik, thx, velmi si pomohol, render trval menej!

neviem, ci to este budem menit, a ci to do terminu stihnem...teoreticky by som to tam mohol poslat, aj ked hlas nedostanem :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 9:21 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Ano! Proporče už to vypadá mnohem líp. Škoda materiálů (minimálně klávesy mají mnohem větší lesk ale i lak na klavíru) a trochu nevkusné podlahy. Jestli je to dlažba, tak je to ke klavíru dost studené...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 9:26 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 04, 2008 7:03 pm
Příspěvky: 1624
Bydliště: Bratislava
myslim ze uz nestihnem zmenit to co hovoris...ale povedz mi presne...mam zvacsit lesk na klavesach? ciernych aj bielych? ono nie je jedno, ake su to klavesy...napriklad moj keyboard tam sa lesknu klavesy jak naolejovane...lebo su z umelej hmoty...ale klavesy na klaviri sa nemaju moc co lesknut, lebo sa lakuju len minimalne (alebo vobec?)...co sa ti ma slonovine lesknut...na to som sa pozeral a nam sa nelesknu v Zuske...teda ako na ktorom (mame viac kridel - konecne som prestupil na tuto super ZUS-ku...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 9:30 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
Neříkám, že to musíš měnit.. tak to možná nestihneš.. ale podívej třeba na tohle. Černé i bílé se lesknou opravdu hodně. Slonovina ta je vybroušená extrémně do hladka a ebenové dřevo je několikrát lakováno a broušeno, proto na černých klávesách ani není poznat, že je to dřevo. Je možný že jsou i klavíry kde se klávesy nelesknou.. možný je vše

Obrázek :wink:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 515 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 35  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz