blender3d.cz
http://blender3d.cz/forum/

Import 3ds a Dae souborů
http://blender3d.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=7126
Stránka 11

Autor:  Aquarius [ pon říj 05, 2009 2:17 pm ]
Předmět příspěvku:  Import 3ds a Dae souborů

Ahoj,

mám takový problém s importem souborů do blenderu. Přesto, že v konzoli se napíše čas importu a vše vypadá, že je v pořádku, v Blenderu se nezobrazí importovaný objekt. Zkoušel jsem už i víc verzí blenderu a python scriptů, ale v každém to dělá uplně to samé..

Nevěděl byste někdo, co s tím? Díky :-)

Autor:  Siso [ pon říj 05, 2009 2:21 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Import 3ds a Dae souborů

tak skus ist na to inak a ked ukladas 3dsko niekde v maxe skus tam sa pohrat trocha s parametrami... zrejme asi nebude podporovat ziadna verzia blenderu tu verziu 3ds ktoru mas...

Autor:  AD [ pon říj 05, 2009 2:47 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Import 3ds a Dae souborů

...v outlineru se ti importovaný objekt objeví, nebo je tam jen defaultní scéna ?? Někdy je problém v tom, že je importovaný objekt příliš velký ( rozměrově, ne objemem dat), nebo malý, takže nejsou vidět, i když tam jsou. Jindy se stane, že pivot není uvnitř objektu a ten je mimo "dohled " zobrazení v okně. Takže jestli je objekt v Outlineru a chybí v editačním okně, tak je to zpravidla jeden z těchto případů.

Autor:  Aquarius [ pon říj 05, 2009 3:59 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Import 3ds a Dae souborů

4 Siso: ten objekt jsem nedělal já :-) ani maxko nemám.. Je možné, že máš pravdu, ale přesto bych spíš čekal, že Blender vyhodí na konzoli chybu, než to, že bude dělat jakože nic :-)

4 AD, to bylo první co mě napadlo.. ale přesto, že jsem vymazal defaultní objekty scény a poté sisknul A a zkoušel se přepnout do edit módu, či scalovat, nic se nestalo :-)

Autor:  Aquarius [ pon říj 05, 2009 4:02 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Import 3ds a Dae souborů

Ještě pro informaci.. soubor z Collady se mi už podařilo naimportovat, potřeboval jsem stáhnout akorát novou verzi colladatoblender.. Je vidět, že verze pro windows minimálně nad macovskou zaostává, jelikož na Macu už je defaultně novější verze tohoto scriptu v instalaci blenderu.

Kéž by existovala novější verze 3ds to blender :-)

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/