blender3d.cz
http://blender3d.cz/forum/

Standalone aplikace ze skriptu
http://blender3d.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=6927
Stránka 11

Autor:  Louise Cypher [ pon črc 06, 2009 1:58 pm ]
Předmět příspěvku:  Standalone aplikace ze skriptu

Zdravim! Planuji jeden projekt a zvazoval jsem, ze by se dal udelat v blenderu. Zavisi to na tom, jestli v blenderu lze udelat nasledujici vec:
Rekneme, ze mam skript pro blender, ktery generuje nejaky objekt, tzn. po spusteni v blenderu (Alt+P) se objevi menu s nejakymi temi textovymi poli pro vstupni parametry, posuvniky, tlacitka a pod.
A tento skript vygeneruje rekneme nejakou stromovou strukturu. Dosud vse ok, ale ja potrebuji, aby k behu tohoto "skriptu" nebyl potreba blender, cili udelat z toho samostatny program. Tento program by zobrazil zminene UI, a vygeneroval rotovatelny 3D objekt. Zajimalo by me tedy, jestli by se tento skript dal pouzit GameEnginu a pripadne GE uplne vypustit (fyziku nepotrebuji).

Autor:  Bigbob [ ned srp 23, 2009 12:48 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Standalone aplikace ze skriptu

Nie som na to nejaký odborník ale myslím že by ti mohlo stačiť ak si zo zdrojových kódov blenderu vytiahneš potrebné moduly

Autor:  Dreamak [ ned srp 23, 2009 4:04 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Standalone aplikace ze skriptu

Louise Cypher píše:
...Zajimalo by me tedy, jestli by se tento skript dal pouzit GameEnginu a pripadne GE uplne vypustit (fyziku nepotrebuji).


skús to popísať lepšie k čomu potrebuješ game engine z toho čo si napísal, mi vyšlo že game engine ani nepotrebuješ.Ak potrebuješ iba rotovať nejaký objekt tak to ti je potom lepší napr. pythonogre(skript na export objektov z blenderu do ogre3D je dostupný a jednoduchý na použitie). Pokiaľ viem skripty, v ktorých používaš moduly blenderu nemôžeš použiť mimo blenderu(ak sa už niečo v tomto smere zmenilo, opravte ma).

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/