Právě je čtv bře 28, 2024 3:04 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř čer 24, 2015 5:29 pm 
Offline
.
.

Registrován: úte čer 23, 2015 4:01 pm
Příspěvky: 1
Zdravím

jak jíž název předmětu vypovídá mám problém s průhledností modelu abych byl co nejpřesnější ....
Máme PNG obrázek na němž je textůra pro můj model tato textůra má určité své části transparentní resp ... průhledné
ovšem ale když jí aplikuji na model tak se průhlednost neaplikuje což je samozřejmé dokud jí nenastavíme ...
tedy ... podle několika návodů všude možně jsem se dostal k tomu že asi potřeba vytvořit pro daný model
Materiál v něm nastavit Z Transparency u níž nastavíme Alphu na "0.0" a v textůře pro materiál nastavíme v influenci alphu na "1.0"
jenže v takovém případě mi model zmizí úplně ... takže asi ne ?
tedy zkusil jsem v Materiálu MASK ale u něj se sice transparence vykreslí ale zato skrze ní nejde vidět nic co se vyskytuje za modelem takže to taky není optimální cesta

Dodám pár obrázku pro názornost ...

zde jsme na 3D VIEV a Shading je Multitexture - bílé části modelu jsou transparentní část textůry
Obrázek

Textůru můžete vidět zde
( s transparentními okraji )
Obrázek



Při nastavení MASK transparence materiálu se textůra na dřevěné podlaze vykreslí takto - ( BLENDER RENDER )
Obrázek

A při použití Z transparence je model transparentní úplně čili neviditelný což nemá cenu ukazovat už ...

Zkusil jsem hodně kombinací všeho možného no ale nic z toho nefungovalo tedy ... pokud by s tímto problémem který se mi zdá naprosto triviální měl někdo zkušenosti prosil bych o pomoc

Pokud jsem zapomněl zmínit některé důležité informace o nastavení renderu nebo něco podobného tak si řekněte a já je dodám v tomto ohledu Blenderu teprve začínám ....

Pokud by mě chtěl někdo kontaktovat na skype - "Qweasr5"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz