Právě je čtv bře 28, 2024 10:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 7:05 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
Postup:

takze mam opet bezbarve linie... nevim kde pred tim byla chyba, takze zacinam znova, doufam ze jenom v barve... takze v Materalech - Surface pouziju v Difusse barvu Ruzovou opet (mam pouzit keyframe???).. v Emit na 1 - 1.5 .. mam pak zalkliknotu i Transparent a Alpha dat na 0.000??? ... shodli jsme se ze funkce Hope je na ..... nic .... tudiz ji nepouziju jako minule... a tady u tohoto postupu to mam taky renderovat?
Je to spravny postup s Barvou?

az to budu mit tak mam zapnout kameru a svetla... svetlo (tady chci pouzit area, ale aspon 3ks) a dat render ... pres fotak a pak image a cekat az se to vyrendruje a pak se prepnout do Node Editor a tam uz budu met ty krivky, otevru karticky a pospojuju karticky podle Jana musim to dat zase vyrendrovat...

na co jsem zapomnela? ale pochvalim vas spoustu jste me toho naucili :wub:

dekujuu mysh


Přílohy:
jfhfh.png
jfhfh.png [ 104.55 KiB | Zobrazeno 3026 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 7:27 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
Hele
1. za každý render navíc nic nedáš (maximálně trochu času), takže klidně si to zkus vyrenderovat po pár krocích, co vždy uděláš (aby to bylo rychleji, dej si menší rozlišení)
2. nechápu proč chceš pořád vypínat a zapínat kameru/světla. Kamera tam prostě je, nebo není (když ji smažeš). Pro přehlednost si můžeš kameru a světla dát do zvláštní vrsty. (a i když není aktivní vrstva s kamerou tak se to renderuje s pohledu té aktivní kamery)
3. proč chceš dávat materálu Alpha na 0. pak je úplně průhledný a není vidět

Doufám, že jsem všecko správně pochopil a trochu ti to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 7:38 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
mno ta to ted zkousela rendrovat bez niceho... bez barvy... jenty krivky.. mela jsem zaple svetla a kameru... ale furt me to hlasi chybu a vypina se to i tak takze to zrendrovat nejde... a ty kamery musi byt zaple i svetla kdyz rendrujes aspon to nekdo psal... jen kdyz je nastavenej Emit tak tam svetlo zaple byt nemusi aspon tak jsem to pochopila jaaa.. Ta transparentnost by neskodila aspon trosku... bo by to pak vypadalo good na tom obraze pri animaci...
jaks to myslel s to rozlisenim.. myslis u rendrovani to stahnout mene a nakolik asi ? to proro se to nerenruje a blender se vypne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:03 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
transparentnost si tam klidně dej, jenom ať se pak nedivíš že to není v renderu vidět, když ji dáš na 0.
Z rozlišením jsem to myslel tak, že když renderuješ něco jenom prot že chceš vidět jestli to funguje tak jak má a ještě to není final, tak když dáš rozlišení třeba na 50%, bude se ti to renderovat rychleji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:08 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
i kdyz to dam je tak a mam to na 50 automaticky tak se furt pri rendrovani vypina... delalo mi to i kdyz jsem tam mela ty barvu ruzovou s tim pouzitim Hope.... proooooc mi to nejdeeee? tak ani tak a furt to hlasi chyby kterym nerozumim...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:49 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 01, 2009 8:31 pm
Příspěvky: 321
Bydliště: Ostrava
S tím padáním ti moc neporadím. Možná zkus zmenšit resolution u křivek. Asi mi něco uniklo, ale co je to to Hope?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 8:53 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
jan .. asi bys to nechtel radsi resit se mnou po skypu... ja jen ze je to rychlejsi a nemusim tady ze sebe aspon verejne delat kravu...
Hope je vedle surface v materialech... jestli souhlas s tim skypovanim poslu ti nick do SZ


aha tak Hope je Halo... vidis magorim :emo23:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 9:46 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
jane asi te miluju... s ti Resolution u tech krivek to zabralo ale vypada to ze tam jsou jen nektereee...tomu nerozumim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 10:03 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
pošli sem celej .blend soubor...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 10:17 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
Genom: háže me to tu toto: Přípona blend není povolena

...má to 1.5MB... tak jak to tu mam poslat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 10:53 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Musíš to zazipovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 11:04 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
ty vogooo.. to jsem v životě nedělala... leda tak rozbalovala a ani na to nemam program ... myslim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 11:27 pm 
Offline
.........
.........
Uživatelský avatar

Registrován: sob pro 25, 2004 1:45 pm
Příspěvky: 1517
Bydliště: Mělník
Doporučuju program 7zip.

Chceš dělat animaci, ale chybí ti základní znalosti o ovládání programu. Řekl jsem si, že když sem pošleš .blend soubor, scénu ti nastavim a .blend soubor pošlu zpět.
Bylo by to rozhodně rychlejší, než abychom ti popisovaly základní postupy ovládání programu. Tyto základy budeš muset nastudovat sama.

Na hlavní stránce by se mělo něco povalovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 11:35 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
no to na hl. strance se tam toho povaluje ale vetsine nerozim.. spise jsem myslela ze me nebude tak slozite navigovat... u mamy na kompu jsem to zazipovala... tak snad se to tu objevi...zmensilo se to na 213KB tak snad to projde semka..


Přílohy:
krajina111xy.ruz.rozpt.rar [207.38 KiB]
70 krát
krajina111xy.ruz.rozpt.rar [207.38 KiB]
67 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Postup
PříspěvekNapsal: čtv led 19, 2012 11:51 pm 
Offline
..
..

Registrován: ned led 08, 2012 3:54 pm
Příspěvky: 59
Bydliště: Fiji
kaju se za to, ze to nevim jak se s tim programem zachazi a jakfunguje, ale 2 tydny jsem se lanarila s krivkama, takze neco umim... svetlo, kameru... vypnout zapnout umim... necekala bych, ze kdyz jsem cetla o blenderu recenzi jak ze je to jednoduchy..haahha.. tak asi prehaneli :emo02: ale treba je fakt ze kdyz jste me navadeli co a jak taky jste kazdej meli jiny nazor jak to udelat... ten rozpyl svetla myslim

a nikde jsem se nedocetka jak zapnu to koukani te kamery kdyz nemam numericku klavesnici takze me nula na to zapnuti nefunguje,,, pak pri rendrovani se me vyrendrovalo jen par krivek.. a byli bile.. ne ruzove... a to bylo i v kartickach v Node Edite a taky pak v tom Node Edite jak rikal nekdo v nejakem tom prispevku, ze u toho nesmim zapomenout na rendrovani, ale po rendrovani se s tim nestalo ... melo to byt prece rozjasnene..?

tak to co jsem poslala je to co jsem popsala... viz priloha .rar

dekuju za odpovedi vsem


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz