blender3d.cz
http://blender3d.cz/forum/

Demo reel za rok 2015
http://blender3d.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=8939
Stránka 11

Autor:  Alimansan [ pon pro 14, 2015 6:14 pm ]
Předmět příspěvku:  Demo reel za rok 2015

Ahoj,
vytvořil jsem demo reel složený z prací které jsem doposud vytvořil.

Zpětná vazba a kritika vítána.


Autor:  Marek [ úte pro 15, 2015 11:51 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Demo reel za rok 2015

Modelování, texturování, rendering - to je všechno dobrý, je tam pořád co zlepšovat, ale to asi víš sám dobře.
Co mi ale připadá slabý je animace! Působí to strašně prkenně, pózy jsou nevýrazný a celkově to časování - není tam žádný zrychlení, zpomalení. Jestli děláš animace často, tak na tom zapracuj. Na úvod doporučuju skvělej tutorial od Keitha Langa:
http://www.keithlango.com/tutorials/old/popThru/popThru.html
Myslim si, že u animací je mnohem důležitější věnovat ten čas vlastnímu animování, spíš než se vysilovat na environmentu nebo na detailech charakteru. Vem si třeba mimozemšťana z alzy - jednoduchej model, minimální prostředí a dobře udělaná animace a funguje to dobře.

Poslední věc - práce s kamerou !!! Přečti si o tom něco, alespoň základní zásady. Dělej střihy, krátký záběry, v jednom záběru bys měl mít jen jeden pohyb kamery - ne že budeš tou kamerou otáčet sem tam, jak zrovna potřebuješ.

Autor:  Alimansan [ úte pro 15, 2015 2:49 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Demo reel za rok 2015

Super. Díky moc za rady a zdroje. Osobně mě animace velice zajímá a rád bych se jí nadále věnoval. Doposud to byly jen první dva projekty. Nedostatků jsem si vědom. Projekty které jsou ukázané v show reelu jsou bohužel zatím to nejlepší co jsem udělal. Byly to komerční projekty, kde byly nějaké omezující faktory (zejména čas), ale uvědomuju si co jsi mi chtěl říct a určitě na tom zapracuju.

Rozhodně díky za nasměrování ohledně práce s kamerou. Tomu jsem moc pozornosti nevěnoval a nějaké základy kinematografie by stálo za to si nastudovat.

Díky :emo17:

Autor:  smrq [ ned led 17, 2016 9:50 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Demo reel za rok 2015

Píšu sem jen abys měl nějakou další odezvu. Demorel je fajn, ale ty dvě výtky od Marka mohu jen podepsat. Animace charakterů trpí absencí rychlejšího (živějšího/realističtějšího) pohybu - hlavně u toho mimozemšťana je to znát.

A pak práce s kamerou a absence střihu. ten mimozemšťan úplně volá po klidnější kameře, mohlo to být klidně jen na statický záběr. a střih by tomu taky slušel. změnit pohled/úhel kamery, dodat nějaký detail nebo polocelek...

zapracuj na tom. potenciál máš velký, těším se na další kousky.

Edit: ať netlachám jen rozumy, přihodím moc povedené krátke video o tom, jak se střihem pracovat:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1016 ... ola/video/

Autor:  Alimansan [ pon led 18, 2016 11:09 am ]
Předmět příspěvku:  Re: Demo reel za rok 2015

Super. Díky za zdroj studijního materiálu. Od té doby co to tu psal Marek, jsem si už trochu zjišťoval nějaké informace a při další práci se to všechno budu snažit použít ;-)

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/