Právě je čtv bře 28, 2024 8:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tučňáci
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 10:00 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
Po hrozne dlouhe dobe jsem dodelal nejaky obrazek.

plna velikost:
http://2i.cz/8f1f0d27f4


Přílohy:
Poznámka: nahled
tucnak2 nahled.jpg
tucnak2 nahled.jpg [ 19.12 KiB | Zobrazeno 4423 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 11:17 am 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
modely jsou v poho, materiály jsou dobrý, ale co to nasvícení? co se tim snažíš říct? mně osobně to přijde jak kdyby byli někde ve skříni, kam se na ně moc světla nedostane, rozhodně to nepřipomíná světlo v exterieru...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 12:38 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Tak vzhledem k tomu, že jsou to hračky, to může být i záměr... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 12:48 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
no minimalne je to nasvietene slabo (slaba intenzita svetla)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 8:51 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
Jsou to hadrove hracky, iglu taky neni realne, schvalne jsem jej delal takhle. Je snad kazdemu jasne, ze to neni exterier, ne? Vubec me nenapadlo, ze by u toho nekdo resil prave tohle. :-)
Co se tyce intenzity nasviceni, ma to byt neco jako scena v tmavem pokoji pod lampou. Ale do hloubky jsem to nezklumal. Mel jsem v hlave predem predstavu o svetelne nalade, jakou by mel vystup mit a snazil se ji udelat. Byl to i zamer, protoze jsem nechtel modelovat nic na pozadi - krom ustredni sceny melo byt vsechno ve tme/pritmi.

Nemam pocit, ze by to bylo nasvetlene slabe. Nemelo to vyvolat dojem denni sceny v plnem svetle.

Kazdopadne za pripominky dekuji. Vazim si kazde reakce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 9:26 pm 
Offline
.....
.....

Registrován: úte čer 28, 2011 8:01 pm
Příspěvky: 421
Jako technicky je to v pohodě, líbí se mi to.
Ale: Co se tim obrázkem snažíš říct? Co jím chceš vyjádřit?

smrq píše:
Jsou to hadrove hracky, iglu taky neni realne, schvalne jsem jej delal takhle. Je snad kazdemu jasne, ze to neni exterier, ne? Vubec me nenapadlo, ze by u toho nekdo resil prave tohle. :-)

Ono hlavně není vůbec zřejmé v jakém je to prostředí.

smrq píše:
Byl to i zamer, protoze jsem nechtel modelovat nic na pozadi

Tvůrčí záměr a to že se ti něco nechce modelovat jsou dvě odlišné věci :)

Nechci tady nijak shazovat tvou práci, ale pokud se chceš někam posunout, tak musíš zlepšit obsahovou stránku. Když se podívám na ten render, tak vidim tučňáky ve strnulý póze, za nima nějaký iglů (který je navíc ve srovnání s tučňákama malý - proč?) - všechno v nějakym neidentifikovatelným prostředí. Kdyby to byla studiovka, vizualizace, test, tak neřeknu ani slovo, ale tohle se tváří jako by to vyprávělo nějakej příběh, ale ten je naprosto nečitelnej. Z tvého komentáře jsem pochopil, že ani sám nemáš jasno, co ses snažil vyjádřit. Evidentně jsi schopnej udělat technicky kvalitní render, ale chybí tomu to hlavní - obsah. Zkus vymyslet nějakej krátkej příběh, kterej se tam bude odehrávat a předělej to. Mohl by z toho bejt parádní obrázek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 10:59 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
Wow. Chlape, hledas v tom mnohem vic, nez co jsem chtel. Videl jsem render plysove hracky a rekl si: to je fajn, chci zkusit neco podobneho. Aspon po roce udelam zas neco v blenderu.

Nepremyslel jsem o pribehu teto hracky. :-) nepremyslel jsem nad dokonalym pozadim. Proste jsem chtel udelat plysaka. Nic vic, nic min. Nesdilim zde na foru rozsireny nazor, ze obrazek musi mit bud vymakane fotorealisticke pozadi nebo to musi byt studiovka. Jakoby neslo udelat nic jineho.
Nechci omlouvat zrovna tuto mou praci - ani si to nezaslouzi, protoze, jak jsi sam poznal, si nedelala ambice na titul render roku. Ale zacina mi tento nazor, ktery zde ctu pomerne casto, vadit. Proc by ten tucnak musel byt ve studiu nebo na stolecku v detskem pokojicku?! Nebo v jinem propracovanem prostredi?

Vzdy, kdyz podobny nazor ctu, vzpomenu si na film dogville. :-)

(Ale diky za pochvalu, ze by to mozna mohlo byt dobre, kdybych to doladil. Bohuzel, nemam cas a ani chut na tom delat dal. Tohle byla bokovka u jinych projektu, jen na odreagovani.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 12:03 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Vydal se jednoho dne tučňák Vasja na procházku a jak tak šel, potkal tučňáka Vovku.
"Ahoj tučňáku Vovko, starý bratře."
"Zdráv buď, tučňáku Vasjo, věrný druhu."
"Ty, Vovko, mně ti je dnes nějak smutno... Nevíš, čím by to mohlo být?"
"Vím, vím, Vasjo. To je tím, že tu máme tak málo světla."
"No jo, Vovko, ale co s tím? Jsme jen hadrové hračky a jsme v obyčejném pokoji a v žádném exteriéru. A navíc pan domácí hodně šetří elektřinou, poněvadž ji odebírá u ČEZu."
"To je zlé, Vasjo, můj věrný druhu. Ale já vím, co uděláme."
"A copak, Vovko, starý bratře?"
"Postavíme si iglů a dovnitř dáme pořádné světlo!"
"To je nápad, Vovko!"
I pustili se tučňáci do stavby. Pracovali a pracovali, až bylo iglů z plastikových kostiček konečně hotovo. Dovnitř umístili silnou lampu a už se těšili, jak si hezky užijí pořádného světla. Jenže co to? Do iglů se nevešli, postavili ho příliš malé!
"Co budeme dělat, Vasjo?"
"Coby, Vovko? Strčíme dovnitř aspoň hlavy, oči přece máme na nich, tak to stačí, ne?"
Jak řekli, tak udělali. Jenže ouha - světlo uvnitř bylo opravdu silné až příliš a milí tučňáci, navyklí na přítmí pokoje, oslepli a už nikdy se nemohli radovat ze svého slaboučkého osvětlení. Dobrou noc!


A máme příběh... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: úte kvě 21, 2013 5:52 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 05, 2009 8:37 pm
Příspěvky: 1212
smrq napsal"Nesdilim zde na foru rozsireny nazor, ze obrazek musi mit bud vymakane fotorealisticke pozadi nebo to musi byt studiovka. Jakoby neslo udelat nic jineho."

Však nikdo neříká vymakané fotorealistické pozadí, stačí nějaké uvěřitelné. A co se týče produktovek i ty se dají udělat zajímavě. Jde udělat něco jiného, ale rozhodně key light by nemělo být tak ambientní :).

jinak jde udělat něco jiného než produktovky a fotorealistické prostředí stylizované scény, ale to mi tu chybí nějaká ta atmosféra imho :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: stř kvě 22, 2013 9:58 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
:emo20: krucis, vy me snad vazne prinutite, abych to znovu otevrel a sel to predelat. :-D

To jergon: moc hezky pribeh. :emo33:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tučňáci
PříspěvekNapsal: stř kvě 29, 2013 6:32 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: pát črc 13, 2012 7:16 pm
Příspěvky: 182
Bydliště: Žilina
to neni pribeh ale balada. :emo04:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz