Právě je čtv bře 28, 2024 1:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lonely driver
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 12:06 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
..aka Osamělý jezddec. Do galerie to jetště není, ale poprvé jsem dělal auto jen jako doplněk scény, vytvářel zdevastované prostředí a hodně jsem se naučil i o kompozici do fotek (mimochodem, pozadí je složené celkem z 5ti různých). Do galerie to sice není, ale já jsem celkem spokojený. Berte to možná spíš jako cvičení :)

EDIT: OK, příme linkování z Blogspotu stále nejde, tady je link: http://2.bp.blogspot.com/_20KmZjSr9z0/S ... _final.jpg


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 3:12 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 8:18 am
Příspěvky: 111
Me se libi. A kde je tech 5fotek? Ja se do toho nevyznam... :oops: Vidim silnici, pisek, a mracky..
Ps. OT. Jak bys do toho pak pridelaval stiny, kdyby to auto bylo treba na silnici?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 4:02 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
Bildo: viz přiložený obrázek - je to dělané na rychlo, ale snad je to z toho patrné. Stíny jsem taky přidělával, a to poměrně jednoduchou technikou: nástrojem laso vyberu potřebnou oblast na fotce a úpravou barevnosti, jasu a kontrastu vytvořím stín. Oblast beru buď odhadem (u menších stínů, třeba ty dráty), nebo vybírám pomocí druhého renderu, který jsem vyrenderoval s rovným Plane jako podložkou.

EDIT: zmenšen obrázek, porušoval pravidla.


Přílohy:
lonely_driver_komp.jpg
lonely_driver_komp.jpg [ 68.26 KiB | Zobrazeno 1988 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 8:32 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
hodne pekny, ale chybi tomu stava nadech :wink: PSko by to mozna spravilo :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 9:24 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
ja nejsem prilis zastancem zasadnich postprodukcnich uprav. myslim si, ze je to paradni a atmosferu to pro me ma jiz ted. urcite to nepovazuji jen za cviceni. zbytecna skromnost izi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 10:02 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
Bumpkin: nejake konkretni navrhy? Ted je render netknuty, jestli mas nejaky napad tak se pochlub ;)

smrq: ja si myslim, ze dulezity je vysledek, a pokud mi postprodukce usetri cas/praci a znatelne vylepsi obrazek, tak proc ne. Jo, a je to LZ, akorat malymi pismeny ;)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 10:22 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
tak hlavne mi prijde jako ze je tam toho okolo moc, ustredni objekt je silene daleko a dokonce i tak trochu odsunuty z ustredniho motyvu, a pokud si chtel udelat nejaky pohled z dalky mel jsi do popredi dat nejaky objekt treba pohled od silnice prez skorpiona a dat netradycni uhel kamery, kolikrat to ten mirne skresleny uhel hoodne spravi :wink: todle je takovy fadni hoooodne fadni, mozna ze by neco zachranili treba proletavajci balik chrosti :wink: nebo oblak zvirenyho prachu ci nejake ozivujci spestreni, jo a v pravo ta cas by tam ani nemusela byt je tam tak trosku prebytecna ta silnice :wink: prijde mi to uplne bez zivota :wink:

jako kdyby si nemel ujasneno co je ustrednim motyvem, predpokladam ze ten nakladak :)
http://www.cg-cars.com/forum/gallery/sh ... i=2181&c=2
http://www.cg-cars.com/forum/gallery/sh ... p?i=34&c=2
http://www.cg-cars.com/forum/gallery/sh ... p?i=88&c=2
co dokaze udelat uhel kamery a vzdy jen nezbytne potrebne mnozstvi okoli :wink:

ustredni motyv obrazku by mel byt videt a nezanikat
http://www.cg-cars.com/forum/gallery/sh ... i=2478&c=5


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2009 10:40 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 16, 2008 12:00 am
Příspěvky: 1206
Bydliště: Vsetín
ja to chapu tak, ze ustrednim motivem je cela benzinka. neni potreba upozornovat jen na auto. ta silnice to pak prave cele ozvlastnuje.
ale uznavam, ze je ji vpravo moc. bud orezat nebo pridat prostor i na levou stranu, at je to vyvazene. ale at to neni na ukor zmenseni benzinky.
Citace:
ja si myslim, ze dulezity je vysledek, a pokud mi postprodukce usetri cas/praci a znatelne vylepsi obrazek, tak proc ne.
souhlasim. ja spis mluvil o pripadu, kdy finalni obrazek prozene autor nejakym lacinym filtrem. to lepeni po vrstvach,jak jsi to zde delal, mi nevadi,take ho pouzivam.
vse imho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát dub 03, 2009 4:18 am 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř bře 30, 2005 1:50 pm
Příspěvky: 1316
Bydliště: Praha
Moc pěkný, jediný co mě bije do očí je horizont (vim, vim, těžký udělat z těch fotek, tolik mraků po internetu nevisí). Jak Bumpkin řikal, možná hodit to všechno do nádechu pískově žluto-oranžový, něco takovýho? (vim že už na tom nebudeš dělat, ale vážně pěkný)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz