Právě je pát bře 29, 2024 1:43 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned zář 21, 2008 10:22 am 
Offline
....
....

Registrován: pon srp 11, 2008 4:34 pm
Příspěvky: 272
tak jsem to ještě celý předělal, namapoval jsem to jak mi radil vklidu a použil jsem nody, smíchat textury jsem ještě zvládnul, ale přiřadit je k materiálu tak, aby z nich byly bump mapy, to už jsem nezvládnul. Nevíte někdo jak na to?

novej blend: nvm.euweb.cz/maraCZ_basket2.rar


Přílohy:
maraCZ_basket2.jpg
maraCZ_basket2.jpg [ 31.88 KiB | Zobrazeno 1358 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon zář 22, 2008 2:20 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 15, 2005 10:57 pm
Příspěvky: 637
Bydliště: Brno
tak a ted se musim omluvit.
Promin - node neumi bump (alespon nema zatim paletku a vzhledem k jakym vysledkum je schopny dojit tak nevim jestli diky dnesnimu standartu se k nemu v teto podobe bude nekdo vracet). trochu opozdene jsem si vzpomel ze jsem to resil bez uspechu minuly rok. viewtopic.php?t=4880&highlight=mesic
Tak se jeste jednou omlouvam ujela mi pusa. Proste klasicky material neumi sloucit dve textury pro jeden bump (alespon jsem si nevsiml, ze by material umel do textury nacist zpatky node :) a Node neumi bump.

Zkousel jsem to ubejit ale zatim se mi to nedari. Node se taky jenom ucim. Ale vzhledem k tomu jak jde v node zachovat informace o normalech, mapovat textury na objekt a nejaky ten displace v postprodukci (ted uz micham dve veci dohronady) by to snad nejak uklohni jit melo. Vzdyt na vizualizaci bump se pouziva jen neco jako rozjety obraz, kde z jedne strany presahy ztmavuje a druhe zesvetluje.

No kazdopadne jsem Te navezl do neceho na co jsem nenasel odpoved :)
No mozna jsem podvedome doufal, ze nejakou skulinku najdes :)

priloha je sice z Photoshopu, ale tak nejak bump obecne funguje, takze bych rekl, ze to mame pred ocima :)


Přílohy:
bump.gif
bump.gif [ 4.84 KiB | Zobrazeno 1330 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz