blender3d.cz
http://blender3d.cz/forum/

Byl by zájem o renderfarmu?
http://blender3d.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=8853
Stránka 11

Autor:  smitka [ pát kvě 30, 2014 11:29 am ]
Předmět příspěvku:  Byl by zájem o renderfarmu?

Ahoj,

máme k dispozici poměrně velký výkon (stovky CPU jader) a za pár měsíců dojede projekt, pro který byl určen, a nemáme pro většinu kapacity zatím využití (pokud nic nevymyslíme, tak stroje asi rozprodáme). Napadlo mě, zda nepostavit render farmu pro blender, nevím ale zda je ale reálně o podobnou službu zájem.

Zajímalo by mě tedy zda podobné služby někdo využíváte, kolik platíte (asi za core/hodinu) a jak funguje komunikace s farmou (pošlete mailem/nahrajete na FTP projekt a za pár hodin se vám vrátí výsledek/máte nějakou formu vzdáleného přístupu na master stroj).

Případně bych byl rád za tip, co dalšího užitečného by šlo na strojích provozovat. Jedná se o opterony, bez doplňkových GPU a infrastruktura jede na Linuxu.

Předem díky za info.

Vláďa

Autor:  Marek [ pát kvě 30, 2014 10:09 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Byl by zájem o renderfarmu?

Můj osobní pohled na věc:

V ČR je poměrně málo lidí, kteří používají Blender a ještě méně lidí, kterí se živí "renderováním" v Blenderu. Takže cílit na českej trh je v současnosti nesmysl. Na globálním trhu je určitě o Blender renderfarmy zájem, ale už nějaké existují a konkurovat jim asi nebude uplně snadné. Doporučuju podívat na https://render.st/ Je to asi nejlepší renderfarma pro Blender.

Já osobně renderuju většinou jen statický obrázky a na to si vystačím se svým PC.

Autor:  smitka [ ned čer 01, 2014 7:40 pm ]
Předmět příspěvku:  Re: Byl by zájem o renderfarmu?

Díky za názor, určitě se nechceme orientovat jen na český trh, ale chtěli bychom to tu zde lehce otestovat. Zjistit, zda je alespoň nějaký zájem, na pár uživatelích to odladit a pak do toho jít případně naplno. Co jiné softwary než blender, běží něco obstojně na linuxu?

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/