Právě je pát bře 29, 2024 12:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: nova grafika
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 3:21 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
mam cca 1,5 roku grafiku Gigabyte ATI HD5870 . v blenderu funguje, i kdyz na ty parametry bych cekal, ze pojede plynulejs. uz kolem pul milionu polygonu se to trochu zasekava... vim, ze ati a open gl moc dohromady nejdou... co myslite, je mozny koupit vyrazne vykonejsi kartu pro praci v blenderu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 4:24 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
mne blender seka pri 200.000 polygonoch,neviem co ine chces, but spokojny zo svojou grafikou...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 7:10 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
joxer: urcite ;) jakakoli Nvidie je vykonejsi ;) :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 7:16 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
ale 1,5 krat drahsia :-D
A preco by sa to malo menit? Sak to nieje zle zvladat 500.000 polys....či?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 7:21 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
rad bych neco primarne pro blender, ale zaroven bych nerad, aby kdyz si pustim nejakou hru, aby sla hur nez na ty moji ati 5870. co byste mi konrentniho doporucili?
zajimalo by me jestli ste nekdo nezkousel treba GTX580 nebo GTX590 a pri jakym mnozstvim polygonu se blender zacina zasekavat ( to znamena pocet obrazku za vterinu klesne pod nejakych 30)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 7:23 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
Paul 68 Rageous: delam ted proste sceny, kde je toho hodne. jasne, ze muzu objekty schovat atd... ale s vetsim vykonem se mi bude lip pracovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: pon srp 01, 2011 10:03 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 26, 2010 11:28 pm
Příspěvky: 392
Bydliště: Mělník
Hmmm, a já při 70 tisících řeším, jestli už to náhodou není moc - holt jsem pořád ještě zajíc... :emo02:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 12:50 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
no ma osobni zkusenost je takova ze ATI je dobra tak maximalne jako nouzovka nebo pro taktovace proste pro lidi co si s tou kartou chtej hrat, je to proste jednoduche Ati vydáva podporu až kdyz neco vyjde Nvidie se snazi vydat chodici veci s danym produktem (je schopna poslat programatory do spolecnosti aby jim pomohli s optimalizaci pro jejich HW)

Paul 68 Rageous: a toto si si jako vycucal právě z prstu nebo jak?? :roll: kde si to prosim tě jako vzal že je dražší :emo33:

prvně se tu nebavím o žádném top produktu ale o střední či nížší střední třídě... už vidím jak si schopný dát za top kartu 10-15 000kč (a to je jak u Nvidie tak u Ati!!!!!!)
dobrým zdrojem kde se porovnávají aktuální karty je PCtuning....
dokonce tam vyšel pekný článek kde se porovnávají staré karty http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... alo-duvodu

následně si musíme ujasnit které karty byli proti sobě postaveny...
jestliže tu byla zmíněna karta Ati/AMD5870 tak proti ní byla postavena karta GTX470 tak a teď tě asi velice dobře uzemním ale když se uvedli na trh tyto dve karty tak Ati stála kolem 8 200kč a Nvidie kolem 7 800kč... můžeš mi tedy vysvětli kde je tvoje 1.5 navýšení????
Obrázek
dále bych chtěl upozornit že jádro fermi (začínalo se právě dávat do grafických karet serie 4XX) již dobře ovládá openCL stále to sice nejsou jeho vody ale rozdíl už je minimální tudíš jeden z hlavních dělících parametrů je smazán....
následně si výkon těchto dvou grafik můžeš prohlédnnout krásně v přehledu http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... i?start=15
je v něm jasně vidět že jsou karty naprosto vyrovnané a že +5 či -5 framů sem či tam je způsobeno jen statistickou chybou měření......

následně kterou kartu doporučit???
no nejlepší by bylo asi nástupce jedné z nich a to buď GTX 570 a nebo AMD/Ati 6970 (u ati se celá řada šoupla!!! o 100vku)
pro ati hovoří jasně větší paměť ale zase nepodpora cuda rozhraní na kterých jede drtivá většina grafických rendererů tuto výhodu ruší!!! následně ale i u Nvidie se dají najít výrobci kteří dělají atipické karty (s větší pamětí než je zdrávo) bohužel ale u nižších modelů http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86227 ale jak můžeš vidět z recenzekarty tak je plně dostačujcí na všechny dnešní hry http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... u?start=13

proto doporučím právě zmíněnou kartu http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86227 (GTX 560TI)
za rozumné peníze rozumný výkon ve hrách i renderingu
kartu vlastním ale jen s 1GB pameti a s prehledem zvladne 1,2 milionu fejsu :wink: na dve 3D okna :-) v tomhle ohledu ale záleží spíš na programu jak zobrazuje viewport než na grafice...
tot muj názor


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 9:25 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 02, 2009 8:18 am
Příspěvky: 678
Bydliště: Žilina
Vzdycky co si pamatam tak boli nVidie o 20% drahsie ako Atiny...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 10:23 am 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Paul 68 Rageous: a to žiješ kde?? v minulosti nebo v přítomnosti :emo02: ceny jsou skoro stejný a výkon taky..... jen 100kč sem 100kč tam :D jestli tohle považuješ za 20% :emo02: tak se musim akorát zasmát

jediné co stále platí je to že Ati/AMD je menší přímotop jako Nvidie to stále platí... ale díky tomu že Nvidie zaspala skoro rok tak museli dát cenu hooodne podobnou Ati a zase díky tomu že Ati tu neměla skoro rok žádnou konkurenci tak si mohli dovolit zvednout cenu svých karet...

ale to víš to by si se musel podívat do srovnávacích ceníků a musel by si nastudovat portfolio Nvide a portfolio Ati/AMD aby si věděl které karty jsou proti sobě postaveny a za kolik jsou!!! :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 11:18 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
ok, tak popremejslim o ty gtx570 a jeste premejslim o tyhle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86258 ,ale nevim jestli uz neni rozumnejsi nez kupovat gtx580, koupit rovnou gtx590... ale zase bych si nerad vytapel pracoviste :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 12:47 pm 
Offline
..
..
Uživatelský avatar

Registrován: úte čer 22, 2010 3:44 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Varnsdorf
já bych zase řekl, že bohatě stačí tahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91751, sice je o něco méně výkonnější než model Ti, ale za to o 2k levnější. A ty rozdíly nejsou až tak velký. Nějakou chvíli si jí plánuju koupit, hledal jsem kompromis mezi CG a hrama, tak jsem zvědavej jestli mi to rozmluvíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 1:00 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
joxer píše:
ok, tak popremejslim o ty gtx570 a jeste premejslim o tyhle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=86258 ,ale nevim jestli uz neni rozumnejsi nez kupovat gtx580, koupit rovnou gtx590... ale zase bych si nerad vytapel pracoviste :lol:


Pokud máš finance tak se ti vždy bude nějaký ten výkon navíc hodit, nicméně na 590 máš pěknou recenci včetně srovnání s ATI HD 6990 zde: http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/20541-nvidia-geforce-gtx-590-test-vyzyvatele-radeonu-hd-6990?start=1

Jinak samozřejmě Bumpkin ví o čem mluví a Paul 68 Rageous vůbec nechápu jeho myšlenkové pochody. Ještě aby se mu člověk pomalu omlouval, že si chce koupit výkonnější grafickou kartu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 1:05 pm 
Offline
666
666
Uživatelský avatar

Registrován: ned čer 27, 2004 5:34 pm
Příspěvky: 968
Bydliště: Prostějov
rosenkreuz píše:
já bych zase řekl, že bohatě stačí tahle http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=91751, sice je o něco méně výkonnější než model Ti, ale za to o 2k levnější. A ty rozdíly nejsou až tak velký. Nějakou chvíli si jí plánuju koupit, hledal jsem kompromis mezi CG a hrama, tak jsem zvědavej jestli mi to rozmluvíte.


Tenhle model mám doma, a dobře jsi to napsal. Je to přesně o tom odhadnout ten spravný poměr mezi financema a výkonem. Mě před čtvrt rokem připadl tento poměr na model 560GTX. Každý si musí ten svůj poměr najít sám. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: nova grafika
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 1:49 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
sirthomas, bumpkin: moc diky za rady :-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz