Právě je pát bře 29, 2024 12:55 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: max paměti pro blender 1,5 ?
PříspěvekNapsal: úte úno 12, 2008 10:36 pm 
Offline
....
....

Registrován: stř bře 07, 2007 4:15 pm
Příspěvky: 341
Bydliště: Litoměřice
http://www.blendernation.com/2007/10/13 ... imitation/ tady píší, že microsoft zabranuje použiti ram max 1,5 gb mam i oodzkoušený ubral jsem jednu ram teda na 1,5 gb a běželo to stejně dokonce i rychleji o trošku jako snímání obrázku? a to kde se to předělává nemužu najít, kdyby ste někdo věděli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 12:31 am 
Offline
.....
.....

Registrován: sob srp 20, 2005 5:03 pm
Příspěvky: 539
Takze ten navod pre xp-ecka v slovencine:
1. start
2.RMB na tento pocitac
3.vlastnosti
4.upresnit
5.dole v polozke: nastavenie a zotavenie systemu zvol nastavit
6.moznosti spustenia nastavit rucne: upravit
7. dalej zmen ten subor podla navodu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2008 11:14 pm 
Offline
....
....

Registrován: stř bře 07, 2007 4:15 pm
Příspěvky: 341
Bydliště: Litoměřice
díky myslim, že se mi to povedlo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 3:17 pm 
Offline
....
....

Registrován: stř bře 07, 2007 4:15 pm
Příspěvky: 341
Bydliště: Litoměřice
dyždam ctr alt delete tak mam že blender pracuje na 32 000 kb pak firefox asi 24 000 kb myslim, že už jsem tam měl 100 tak nevim jestli využivam 2,5 gb ale myslim, že ne.. do nastaveni jsem napsal 3 možná bych měl 2.5 nevim no.. kolik vam piše blender paměti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 3:28 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
xeonikx: nechapu proc se nad timdle vubec pozastavujes :roll: tady nezalezi na tom kolik si bere, ale na velikosti sceny, jasne ze kdyz budes mit malou scenu s malym poctem poly bude si blender brat par MB ale jakmile budes mit velkou scenu o nekolika milionech bude pameti potreba vic, a pri renderu este vic tak ze nechapu proc to resis?? ty akorat potrebujes vedet na jakym minimalnim poctu MB operacky ti blender pojede :roll:

a todle neplati jen pro blender :roll: ale pro vetsinu 3D programu :roll:

kamo otevri si obcas taky wikipedii a google nektery tvy otazky jsou obcas az smesny tim nechci rict ze zrovna tahle ale obecne jak funguji aplikace v pc tam najdes :roll: a sam se o tom muzes i presvedcit ze ti tu nekecam kraviny :roll:
Blender baz moelu: 14 MB blender s modelem se 177 000 fejsy 29MB :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 3:31 pm 
Offline
........
........
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 04, 2006 8:20 pm
Příspěvky: 1364
Bydliště: Doma
Lol, kdyz se podívam na Bumpkinův příspěvek a jak tam ti smajlové kroutí ocima :D
Sry za OT
Jiank myslím ze asi v bližší budoucnosti neudelas scenu ktera ti zabere prez giga


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 4:32 pm 
Offline
....
....

Registrován: stř bře 07, 2007 4:15 pm
Příspěvky: 341
Bydliště: Litoměřice
jde mi jen oto jestli muj pc využivá 2,5 gb ram nebo 1,5 dělal jsem video a nabíhalo docela dlouho tak proto, a jak to vubec poznam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 4:55 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
xeonikx: lolec :lol: kdyz ti to bude podporovat system a hardware bude ti klidne pc vyuzivat 1768 MB ram :lol: nebo klidne 3256MB to co ty sem motas je rychlost aby ti to dobre zvladal system, deli se to v urcitym pomeru na kanaly :lol: tak ze to co tu celou dobu rikas je uplna kravina, proste a jednoduse se mrkni jen na deleni ramek v kanalech :lol: pokud ti jde o rychlost, ale vetsinou stroskotas na velikosti pameti (nemaj se kam lifrovat data a zacne swap pri nejhorsim to uplne cele spadne) :lol:

je to jen zevrubne vystvetleno musel bych to zase hledat ty pomery nepamatuju si je :roll: ale vim ze to musi byt vetsinou dobre delitelny 2 ci 4 proste poctem kanalu, 2 3 vic jsem zatim nevidel a ani sem se s vetsim poctem nesetkal, rikam todle by si snadno zjistil kdyby si obcas pouzival
www.google.cz ci www.google.com
www.wikipedia.org

a tydle threedy by si ani nemusel zakladat, a kdyby si si pravidelne procital obcas stranky zabivajci se hardwarem trebe www.pctuning.cz nebo jiny stranky tak by si se nemusel omezovat jen na tvoji neschopnost si neco zjistit a psat to sem
:roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 7:42 pm 
Offline
....
....

Registrován: stř bře 07, 2007 4:15 pm
Příspěvky: 341
Bydliště: Litoměřice
jsem ti ukrad plyšovýho medvídka, že jsi na mě takovej :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 7:43 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte srp 28, 2007 10:04 pm
Příspěvky: 400
Bydliště: Harrachov
xeonikx píše:
jsem ti ukrad plyšovýho medvídka, že jsi na mě takovej :roll:


...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 8:02 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
xeonikx píše:
jsem ti ukrad plyšovýho medvídka, že jsi na mě takovej :roll:


ne, ja uz si s hrackama nehraju :lol:

ne jde o to ze ty se ptas na tykovy veci ktery se pisou skoro na kazdym webu, uz nekolikrat se tu a nejen tu rikalo ze win nevyuziva plnou kapacitu dany pameti co mas v pc :lol: :lol: a uz nekolikrat se rikalo ze plnou kapacitu zacne vyuzivat az pri zatezi a napriklad OS co vyuziva plnou pamet je Linux a todle se tu uz taky nekolikrat rikalo a je to vetsinou vsude napsany aspon v tech lepsich odkazech :lol: :lol:

ja jen chci aby si byl aspon trochu samostatnej ptat se mas az kdyz vycerpas vsechny moznosti a tim nemyslim ze si v koncich ty sam ale ze ti nedokaze poradit ani NET!!! a druha tvoje velka chyba ze ani pomalu nevis jak sformulovat otazku ani nevis jak to popsat, a pak se akorat divis ze ti nikdo nedokaze konkretne odpovedet :roll: a tim jen dokazujes ze te furt musi nekdo vodit za rucicku :roll:

napriklad ted: napsal jestli tvy PC vyuziva 2,5Gb ram ale nakonec si chtel vedet kdy je tvy PC rychlejsi jestli s 2Gb nebo s 1,5gb tak ze problem nebude v lidech co ti odpovidaj ale v tvy formulaci :roll: nebo spis dezinformaci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 8:34 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: pon lis 14, 2005 8:13 pm
Příspěvky: 1017
Bydliště: Plzeň
klid bumpe... on se mozna neumi presne zeptat ale z tvy odpovedi sem osobne docela jelen O_O ... ale ja to stejne nepotrebuju vedet :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2008 8:50 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
Sagi: no tak ze prvne co sem teda pochopil ja na tu otazku v poradi vlastne druhou: jestli vyuziva pri praci s blenderem celejch 2.5GB a ze mu blender vyuziva xyz MB operacky a ja odpovedel ze nezalezi kolik si ber ale na tom kolik blender momentalne potrebuje na tu danou scenu a ze zalezi na velikosti sceny to byla prvni vec a kterou sem spravne odpovedel (mozna trochu slozite)


dalsi otazka jestli sem to dobre pochopil:
s jak velkou ramkou mu to pobezi lip jestli s 2,5GB nebo s 1,5GB: ja sem odpovedel ze mu to pobezi szttejne a ze zalezi jen na rozdeleni do kanalu na desce, ale u DDR2 uz to tolik nevadi u starejch ramek se na (dimm a dalsi ramky) musel brat ohled, museli se delit v urcitym pomeru ale ja uz si ten vypocet nebo proste ten pomer nepamatuju tudis si myslim ze tez spravne

no a pak jak napsal to s tim medvidkem sem si este uvedomil ze v tom je este jako by jedna moznost jak odpovedet a to je to vyuziti pameti operacnim systemem a to sem mu taky odpovedel, praktycky sem mu rozebral celou ramku tak ze nevim co ted nechape :roll:


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz