Právě je úte kvě 14, 2024 12:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Debian
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 8:12 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 30, 2005 6:39 pm
Příspěvky: 197
Bydliště: Frýdek-Místek
Já používám Debian (testing) celkem na 5 strojích, a to od Pentia (100MHz) přes notebook až po Sempron (2400MHz) - naprostá spokojenost. Pokud potřebuju nutně nějakou Win aplikaci, spustím si v Linuxu qemu. Dneska už to běží docela svižně ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 9:40 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
hmm taky sem koukal po debianu, ale zatim mam v tom trochu bordel.
musim ho tady nekde odskouset, jak to pojede. asi se zeptam i primo u della jestli nemam nejakou kompilaci primo na danej typ. ale to je jeste basen na dlouhou dobu a kdo vi jestli budu mit tolik penez.

jo k tomu quemu, co vsechno ti pod tim bezi?
ja totiz potrebuju testovat veci v blendru na woknech, a treba eyesweb bezi taky na woknech, a spousta jinejch, tak jen jak pouzitelny to je...btw stejne potrebuju wokna na internetbanking :stern: nejspis budu preferovat 2 partisny s lin-win. nejlip 2 disky ale to ty noty nejsou zrovna delany na tyhle veci :sly:

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 11:33 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
ja pouzivam Slackware 10.1 (castecne current, nestahuju aktualizace uplne vseho).
Ten je vseobecne hodne rychlej. Instalace neni az tak user unfriendly (prestoze je textova), jak tu bylo receno. Co muzou nekteri lide povazovat za unfriendly je konfigurace, jsou zde totiz vsehovsudy asi 3 programy pro konfiguraci - jeden pro mys, jeden pro sit a jeden pro vytacene pripojeni, jinak vsechno v krasne okomentovanych konfiguracich. Jeho ladeni do plne funkcniho stavu je trochu delsi u jinych distribuci, je ale stabilni a rychly (hadejte proc zde skoro nikdy nejsou nejnovejsi verze kazdy ptakoviny :wink: )

Jinak dost rychle jsou jeste Gentoo nebo SourceMage.

Suse nezkousej, patri mezi pomalejsi (hlavne 9.3), openSuSE 10 neznam, nemam, nevim, nezkousel jsem :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 11:36 am 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
pro spousteni programu pro windows se casto pouziva wine :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 12:06 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
no ja bych od systemu chtel.
vyuziti hardwaru, to znamena ze musi umet dobre komunikovat predevsim s grafickou kartou, ktera bude od nvidie,jinak do toho nejdu.Na tom jak se rychle bude moct menit konfigurace graficke karty mi hodne zalezi, napriklad pripojeni externiho monitoru. nehodlam resit konfiguraci pul dne, musim pripojit a jet.
pak komunikace s dvd mechanikou, s wifi, bluetooth, a plug&play zarizenima, jako je moje klavesnice(nesetkal sem se na linuxu s problemem), usb klice, extreni disky. kamera, idelane 2 kamery. firewire vstup, komunikace s palmem, asi bluetooth. mikrofon, a kominikace se zvukovou kartou.

softwarove, blender, firefox, gimp, uzivitelsky prehravac, program na spracovani videa a zvuku, zatim sem na linuxu audio-video veci nikdy neresil, ale budu muset zacit. schopny editor dokumentu(open office asi bude v poho)..bylo by fajn tam mit monost dat i na chvilku napr. mayu(to by nemel bejt zase tak velkej problem).

volal sem do della a ti mi rekli ze na linux kaslou.

wine mam, a nejak sem to moc nerozchodil. napr. exe z blendru se mi nepodarilo rozebehnout, ale moc sem tomu nevenoval
jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 12:39 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 6:52 am
Příspěvky: 322
Bydliště: hokna
http://www.rtr.ca/dell_i9300/
http://www.digitaljim.org/linuxon9300/

http://www.digitaljim.org/linuxon9300/

http://www.atlink.it/~conti/?page_id=5


btw: osobne bych se priklanel ke Gentoo (ano, jsem zaujaty), ale je veci kazdeho, co za distro si vybere...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: obecně
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 1:53 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 30, 2005 6:39 pm
Příspěvky: 197
Bydliště: Frýdek-Místek
Obecně bych to zhrnul do takové věty:

Linux je na tvém stroji tak rychlý, jak moc se mu věnuješ a staráš se o něho.

Myslím to tak, že pokud chceš mít na počítači "něco" na psaní dopisů, internetování, jednoduché kreslení apod., stačí ti distribuce, která to za Tebe všechno udělá sama - něco na způsob WXP.
Pokud ale chceš vyšší výkon, neobvyklé featury a tak, musíš si se zvolenou distribucí více hrát, zkoumat, hledat, nastavovat, kompilovat.

Pak už moc nezáleží na distribuci, snad jen v tom smyslu, že u některé se to dolaďování dělá lépe, přehledněji.

Samozřejmě:
Slack, Gentoo (a za sebe bych dodal i Debian) už jsou jaksi od přírody předurčeny k tomu, že se jim člověk musí trochu více věnovat, proto se obecně dá říct, že jsou rychlejší oproti Mandriva, SuSE, RHL (pokud se jim člověk nevěnuje).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 2:09 pm 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 30, 2005 6:39 pm
Příspěvky: 197
Bydliště: Frýdek-Místek
jm píše:
jo k tomu quemu, co vsechno ti pod tim bezi?

Prakticky všechno, kromě her, vyžadujících akceleraci. Blender jsem nezkoušel.
Výkon je pochopitelně nižší, ale na občasné spuštění nějaké aplikace (MSIE) dostačující. Na trvalou práci to není.

Velikou výhodou je, že se ten OS (a to prakticky jakýkoliv pro 32bit intel architekturu) chová na jakémkoliv dostatatečně vybaveném PC stejně. Je toho dosaženo tím, že se vlastně emuluje všude stejná grafická, síťová, zvuková karta.
Takže si vytvořím "obraz" disku, nainstaluju (např.) Windowsy. Obraz si zálohuju na DVD, přenesu na jiný počítač, spustím a mám úplně ten samý systém ... Můžu mít několik různých instalací různých systémů ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř říj 19, 2005 9:20 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
ja to vidim asi takhle.
to co chci je delat v nejakem konkretnim softwaru. napriklad blender. a archytektura na ktere mi to bezi mi to musi dovolit co jerychleji a co nejkvalitneji. protoze mam dost prace se naucit a strat o software natoz se starat jeste o system.

tedka sem napriklad skousel jednu hru co sem delal v blendru na woknech a na linuxu na stejnem stroji mi to bezelo na polovic. to znamena ze jednoduse zustanu s tou veci na woknech, coz me mrzi protoze mi je linux z jineho uhlu pohledu prijemnejsi.
tohle urcite nevyresim, ale jen to komentuju.

je fakt ze mandrake sem nainstaloval, a nebyl problem, nepocitaje nastaveni 2 minitoru, ktere mi bezi, ale napr. listu mam napravo, protze mam nejak prohozene monitory, a menit to naspatek.....co se mi stane ve chvili kdy mi chcipne monitor....no to je fakt ze se mi to jednou stalo a textovej mod narozdil od oken, kde neni sance mi dost pomohla.

co chci rict je ze je blby ze neni napriklad odladena instalace na konkretni masinu. bl bla bla.

ok.

jeste jedna otazka. me prijde ze blender na linuxu bezi pomalejc. teda alespon prace v nem. rendering nemyslim. ale to je asi blbe napsanejma drivrama na kartu ;(
a je to tady. drivry
:cry: drivry na ...nekonecne story. ok mate pocit ze vam blender bezi stejne rychle na linuxu jako na woknech?

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: okna vs. linux
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2005 8:51 am 
Offline
 ...
 ...
Uživatelský avatar

Registrován: čtv čer 30, 2005 6:39 pm
Příspěvky: 197
Bydliště: Frýdek-Místek
Já Windows nemám, ale řekl bych, že rozdíl by měl být minimální. Alespoň tak usuzuju z ohlasu těch, kteří zkoušeli stejné hry v WXP a Linuxu. Někdy dokonce říkají, že v Linuxu mají o nějaký ten FPS více než ve Windows.

Platí ta konfigurace kterou máš v podpisu?
Jakou hodnotu Ti vypíše glxgears, když ho spustíš v termínálu v Xkách?
Co Ti vypíše glxinfo tamtéž?

Citace:
drivery

Zrovna v případě nVidie nebývají větší problémy. Jak jsi je instaloval?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2005 9:32 am 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
jo ten popis co mam v hlavicce plati.

jestli myslis instalaci nvidie na linuxu, tak to nabehlo v pohode s instalaci linuxu, bez problemu, ale nastaveni 2monitoru jak uz sem tady nekolikrat psal mi zabralo prece jenom vic nez 5 minut a to nekolika nasobne. ted sem na woknech takze to glxinfo a tak tedka nedam. :?

..chtelo by to neco kde by clovek mohl bezet separatne nekolik systemu zaroven. aby neresil tyhle veci. ale to je asi zbytecny.
jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv říj 20, 2005 2:38 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 6:52 am
Příspěvky: 322
Bydliště: hokna
Dle meho nazoru, pokud budes chtit na svem stroji UNIX like system a to pokud mozno "sity" primo na stroj, s dobrou odezvou, tak se bohuzel nevyhnes tomu, aby jsi se mu delsi cas nevenoval. Aspon ze zacatku.

Pokud chces system "sity" primo na zelezo, tak bych z Linuxu doporucil zde jiz zminena distra Slackware, LFS, Gentoo. Zkratka distro, ktere si sam zkompilujes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2005 7:48 pm 
Offline
.......
.......
Uživatelský avatar

Registrován: stř srp 11, 2004 4:24 pm
Příspěvky: 1150
Bydliště: net
tak tedka sem nainstaloval na jednu z masin dell 350 posledniho debiana z minimal boot CD..a zbytek z webu.

teda uzasne rychli, uplne cumim. kam se hrabe madrake, kterej tam byl predtim..
a co se tyce blendru, 2.4 alfa bezi ukrutne rychle. teda sem skousel vypocet radiosity na jednoduchym prikladu a porovnavaje s podobnym prikladem vedle na woknech to bylo snad o pulku rychlejsi. nechci kecat, ale je to parada. fakt to bezi jak zdeseny.
jen sem doinstaloval firefox, a python 2.4 vse prez interni nastroj spravy balicku az na blender ten je stabile.

fakt zatim nemam vyhrad.

jeste prubnu fedoru.
jede to na ati FIRE kterq mi delala akorat problem(je to proste mrcha, jak vime) ale ted se zda bejt v klidu.

:P

jm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2005 8:01 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 20, 2004 6:14 pm
Příspěvky: 594
Zkus slacka. :wink: To je jedinej spravnej linux. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2005 8:22 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 08, 2004 7:18 pm
Příspěvky: 788
Bydliště: Plzeň
fedora je krok zpet, jedine Debian, slackware, gentoo nebo LFS


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz