Právě je pát dub 19, 2024 11:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 2:57 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
AD: na malovani tablet urcite nepotrebuju, jde mi jenom o ten blender :)
myslis ze kdybych na to koupil i nejakej levnej tablet rekneme za 1000 kc, ze mi to v blenderu vyjde nastejno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 3:05 pm 
Offline
.............
.............
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 14, 2005 2:04 pm
Příspěvky: 2372
Bydliště: Klatovsko/Praha
AD: aha tak to sem nevedel dekuju za osvetu :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 3:15 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
joxer píše:
AD: na malovani tablet urcite nepotrebuju, jde mi jenom o ten blender :)
myslis ze kdybych na to koupil i nejakej levnej tablet rekneme za 1000 kc, ze mi to v blenderu vyjde nastejno?


v blenderu vysoké rozlišení, ani citlivost zatím nevyužiješ... ale se sculptem se to může rychle změnit .....

nejlevnější wacom je volito ... nebo raději rovnou volito 2, který je na oficiálních stránkách v e-shopu za 1300,- bez DPH ... jiným výrobcům bych se vyhnul ... v této cenové hladině to vypadá podle specifikací dobře, ale pokud projedeš diskuse o tabletech na webu, tak zjistíš, že mají plno much

tady je odkaz na volito2 a vpravo jsou tam odkazy na recenze v tisku...

http://www.wacom.cz/product.php?menu1=1&menu2=1&menu3=1&page=3&autorizace=c26600f8d16b9c7bd7727f27cdf69e82

něktří podejci by ho mohli mít i levněji ....ale čím vyšší řada, tím kvalitnější ... takže se rozhodni podle finančních možností a uvedených parametrů...


edit ....
ještě jedna připomínka...k volito nejsou náhadní hoty ... takže když máš těžší ruku a hodně ho používáš, musíš i koupit celé nové pero v hodnotě poloviny tabletu ... k tomu dojde odahduji asi za rok až dva intenzivního používání... k vyšším řadám je sada 5 kusů hotů za asi 200-300 kč a k intuousům jou i speciální hroty pro přiozenější imitaci páce se speciálními nátroji ( airbrush atd...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát úno 09, 2007 4:52 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
tak sem nasel ten samej levnejs http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=43479
jeste se rozhodnu, ale asi do neho pudu :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2007 11:09 am 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
linuz píše:
Ahoj, potreboval bych poradit. Chci si take koupit tablet a mam vyhlidlej tento
Kód:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37809

Podle parametru, by to mel byt nejlepsi, ale nemam s tim zkusenost tak opravdu nevim. Ostatni jsou drazsi a maji horsi rozliseni. Za pripadne nazory a jine typy na tablety, v prijatelne cene, predem dekuji


Nenapsals, k čemu chceš tablet používat- jestli jenom na občasné zaretušování ohnutého rohu fotografi, nebo na kreslení. K tomu prvnímu by ten tablet, co uvádíš stačil, ale jinak obecně Genius tablety nejsou moc dobrá volba.

Spíš bych se podíval, jestli ještě někde neprodávají nějaký starší Wacom, když Ti jde o cenu. Mám třeba doma takový, už dobrých 8 let starý, A6 Wacom Intuos a i když už ho teda používám jenom k noťasu, je to pořád slušný nástroj, který tyhle levné novinky strčí do kapsy.
Případně pokud chceš koupit nový, tak má Wacom levnější řadu Volito. Rozhodně bych šel do Wacomu, v tabletech je to špička a na tomhle zařízení se moc nevyplatí šetřit, narozdíl od jiných periferií je tablet opravdu nadlouho než zastará....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2007 12:25 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
Určitě A5, pokud to finančně uneseš. Já mám v práci Wacom Intuos 3 A5 wide a neměnil bych... leda za nějaký větší model :lol:

Co se týče přítlaku apod.- jde hlavně o velikost aktivní plochy a o citlivost, nenech se zblbnout výrobci, co se na krabicích nadšeně předhánějí v úrovních přítlaku. Už těch 512 úrovní stačí, pokud jsi expert na kreslení, tak třeba ještě oceníš věci jako je náklon pera (má vliv u plochých štětců), ale k běžné práci to moc nevyužiješ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2007 12:42 pm 
Offline
_
_
Uživatelský avatar

Registrován: ned črc 11, 2004 4:55 pm
Příspěvky: 1439
Bydliště: Prostějov/Brno
linuz píše:
Docela se mi zamlouva Volito2
Kód:
http://www.cybex.cz/produkt.aspx?src=20&scut=WAC-VOLITO
a je to docela prijatelna cena. Budu jeste premyslet a mozna se necham premluvit :)


Volita jsou fajn, měl jsem jedno v ruce, ale jenom na krátkou dobu. To spíše tady kolega AD my mohl říct víc, používá ho (a vytváří s ním věci, že jeden někdy nestačí valit oči :) )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2007 12:42 pm 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 16, 2005 7:31 pm
Příspěvky: 408
já mám graphire první model ještě se s připojením přes serial (takže už má něco za sebou) a nemůžu si stěžovat. Jinej než Wacom bych nebral


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2007 1:36 pm 
Offline
____
____
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2004 7:58 am
Příspěvky: 717
Bydliště: Prostějov
tol píše:
... To spíše tady kolega AD my mohl říct víc, používá ho (a vytváří s ním věci, že jeden někdy nestačí valit oči :) )


díky za pochvalu :P :D , ale musím tě opravit.... používám graphire 3 XL ....


... jinak 1024 jako citlivost přítlaku mi momentálně začíná už u některých štětců chybět, ale zatím těch 512 stačí ... dělám hlavně v corel painteru 9 a tam si vždycky před kreslením v menu stačí zvolit kalibraci, v ní namalovat pár klikatých čar, aby se to přizpůsobilo tvému momentálnímu rozpoložení a už to jede :D ..... když teda nechybí nápad :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2007 2:29 pm 
Offline
..........
..........
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 21, 2004 3:09 pm
Příspěvky: 1749
Bydliště: Ostrava
linuz píše:
Tak asi zatim volba padla na Volito2. Prece nebudu hned kupovat tablet za 5000,- :)
Kód:
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=Z&PrheId=1438&Shortcut=WAC-206956

Jeste by nebylo spatne, kdyby tablet fungoval dobre v Pro/E, to by se technicke modely vytvarely ja na bezicim pasu :)
Otazka: tablet funguje pres nejaky program, ktery nemusi fungovat na nejaky aplikacich? Nebo je to na principu myši, a mohu se na 99% spolehnout že mi to pujde i v Pro/Enginner (verze 2000i2 a Wildfire 2)

Tak na ProE bych tablet asi nepouzival. Na takovou praci nepotrebujes pritlaky ani naklopeni pera, na druhou stranu potrebujes mit 3 tlacitka a kolecko. Na ProE bych Ti doporucil spise "3D mys". Mam ji v praci na SolidWorksu a nemuzu si ji vynachvalit.
http://www.3dconnexion.com/products/3a1b.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2007 2:29 am 
Offline
.....
.....
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 14, 2005 5:06 pm
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha
tak sem koupil ten wacom volito2 , stal asi 1300 a je fakt super, tak diky za rady :))
na sculptovani sem ho zatim moc nepouzil a na kresleni textur je to bomba, takze doporucuju, kdo dela 3d grafiku tak se investice rychle vrati :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2007 5:30 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
Ahoj, pořídil jsem si taky Volito2, funguje perfektně. na Sculpt mode je super, jediné co nejede je citlovost na tlak - mám Ubuntu Linux 6.06.Mám pocit, že tu někdo měl ten samý problém,ale nemůžu ten thread najít. Zkoušel jsem i betaverzi U 7.04 a to samé. Postupoval jsem podle návodu na ubuntuforums.org. Na Windows vyzkoušet nemůžu, nemám je.

Jinak fajn, doporučuju

EDIT - problém vyřešen, spočíval v přepsání zařízení z /dev/input/wacom na /dev/innput/event1 (cislo eventu podle portu kam je pripojenej)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2007 10:59 am 
zkuste taky popremyslet o Genius Pensketch... znam par lidi co si ho koupili a jsou dost spokojeni :) ale je fakt, ze netusim, jak je to s ovladacema v linuxu a podobnych vecech


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2007 2:05 pm 
Offline
....
....
Uživatelský avatar

Registrován: stř kvě 25, 2005 3:23 pm
Příspěvky: 714
Bydliště: Pardubice
Turin: nechci tady vyvolávat flamewar, ale co má na sobě nálepku Genius mi nesmí přes práh. Cokoliv jsem od nich měl se nedožilo snad ani konce záruky. A Wacom je jednička ;) .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv dub 19, 2007 2:13 pm 
no, ja mam intuos a na ten nedam dopustit :) ale musim rict, ze kdybych si mel vybirat neco levnejsiho, tak beru ten genius, protoze mi prijde rozhodne kvalitnejsi (teda co se tyce provedeni, nevim jak ovladace), nez ty nejlevnejsi Wacomy.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz